Почетна » Париз » Билети за Parisian Elegance

Париска елеганција: Идеална вечер на крстарење по реката Сена ноќе

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Париз

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(189)

Ноќната турнеја е идеален додаток на дневната турнеја и нуди пријатна вечер на забава додека гледате како Париз оживува ноќе.

Посетителите можат да се восхитуваат на спомениците на француската престолнина ноќе и да имаат незаборавна и неверојатна пригода.

На ова вечерно крстарење, ќе откриете нов аспект на Париз од водата.

Париска елеганција

Што да очекувате од крстарењето по реката Сена ноќе

Ноќното крстарење по реката Сена е уште еден синоним за луксуз бидејќи нуди широк спектар на врвни удобности и активности за да ги забавува гостите во текот на патувањето.

Декорацијата е врвна, а бродот често е исполнет со батлери и готвачи за да им служи на сите добра храна и пијалоци и да се осигура дека потребите на секој патник се задоволени.

Достапна е и музика во живо додека за гостите настапуваат пејачи и музичари од целиот свет.

Најсовремениот сад има и аудио водичи на 14 јазици за да го подобри искуството на посетителите.

Вообичаено, околу два и пол часа се трошат на величественото крстарење за вечера по реката.

Во подножјето на Ајфеловата кула, интернат започнува во 8 часот и трае до 8.15 часот; во 8.30 часот, крстарењето тргнува од пристаништето.

Локалните вокалисти и бендови свират модерни француски песни во позадина додека се препуштате на вашиот оброк од четири јадења и вино; поради обилниот оброк, ова е познато и како крстарење за гурманска вечера.

Разгледувањето и крстарењето со шампањ, исто така, вклучуваат посета на сите познати атракции на Париз.

За време на ова патување, на секој патник му е дозволено еден француски кифла, локално познат како креп, со чаша шампањ.

Некои од Ноќните крстарења се споменати подолу.

Информации за крстарењеВреметраењеЦени на билетите
Ноќно крстарење по реката Сена со дегустација на вафли 4 часа12+ години: € 244 до 11 години: € 18До 3 години: € 5
Крстарење по реката Париз и ноќна велосипедска тура4.5 часа18+ години: € 49Студентски билет (со лична карта): € 42
Пристап до самитот на Ајфеловата кула и ноќно крстарење4 часа4+ години: € 110
Крстарење за вечера со Ајфеловата кула7 часа12+ години: € 2756 до 11 години: € 265
Крстарење на знаменитости со Бистро Вечера2 часа12+ години: € 544 до 11 години: € 21До 3 години: Бесплатни влез

Вратете се на почетокот


Разглед на ноќно крстарење по реката Сена

Ноќното крстарење по реката Сена е секогаш неверојатно искуство бидејќи градот се осветлува ноќе.

Посетителите можат да ја видат метрополата и познатите локации како Ајфеловата кула ноќе Париската кула Нотр Дам.

Слушајте го интересниот аудио коментар на бродот и лесно пристапете до Ајфеловата кула ноќе.

Можете исто така да возите на зачудувачки Француска академија на Сена и посетете ја иконата Салон за сладолед Бертилон за кул уживање.

Лебдат низ атракции како Музеј на Лувр и Музеј Орсеј додека се качувате на бродот за крстарење.

Погледнете ги погледите од 360 степени на египетскиот обелиск на Плас де ла Конкорд на Париз.

на Гранд Palais и бројните мостови со препознатлива архитектура, од кои секој е уметничко дело сам по себе, може да се видат со патување понатаму по реката.

кутија: Вечерате со стил и уживајте во крстарење по реката Сена со вечера. Проверете ги најдобрите крстарења за вечера.

Најдобри ноќни крстарења по реката Сена

Поради неговата огромна популарност, ноќе се достапни многу ноќни крстарења по реката Сена.

Билетите се достапни онлајн и офлајн, но ви препорачуваме да ги резервирате вашите билети онлајн за да ја искористите оваа возбудлива можност.

Можете исто така да резервирате билети од Билети за крстарење во Сена.

Вечерно крстарење со вечера по реката Сена

Вечерно крстарење со вечера по реката Сена
Слика: Виатор.ком

Додајте оброк од 3 јадења на вашето патување со дополнителни додатоци како шампањ, други аперитиви и приоритетни седишта.

Посетителите можат да ги искористат предностите на сеопфатна вечера од менито.

На брод направен целосно од стакло, можете да уживате во панорамскиот поглед на Париз додека е осветлен ноќе.

Видете ги реномираните знаменитости како Ајфеловата кула, готската фасада на катедралата Нотр Дам, францускиот парламент, историската железничка станица Les Invalides Beaux-Arts и златната купола на Les Invalides и музејот Лувр додека крстарите.

Погледнете неколку од историските кејови на реката Сена.

Влезете во амбиент за добредојде со забава во живо.

Цената на билетот

Билет за возрасни (12+ години): € 139
Детски билет (до 11 години): € 139

Крстарење за разгледување на реката Сена со вечера од 3 јадења

Крстарење за разгледување на реката Сена со вечера од 3 јадења
Слика: Виатор.ком

Вечерта лежерно пловете по реката Сена.

Погледнете ги Лувр, Нотр Дам, Ајфеловата кула и други познати знаменитости од реката и уживајте во вкусна вечера од три јадења.

Качете се на крстарењето покрај музејот Musée d'Orsay и седнете на софистициран гурмански оброк додека ја впивате убавината на париската вечер од водата.

Крстарете покрај познати музеи, впечатливи споменици, чудни квартови и прекрасни мостови; пловете покрај иконите како што се Лувр, Националното собрание и Понт Нојф. 

Уживајте во богат предјадење, изберете го главното јадење и завршете со типичен десерт, а по вашето крстарење за разгледување знаменитости, спуштете се на појдовната точка.

Цената на билетот

Билет за возрасни (12+ години): € 155
Детски билет (од 3 до 11 години): € 40
Билет за доенчиња (до 2 години): Бесплатни влез

Вечерно крстарење по реката со музика и факултативни пијалоци

Вечерно крстарење по реката со музика и факултативни пијалоци
Слика: Виатор.ком

На бродот, крстарете се на далечината под Ајфеловата кула и опуштете се додека слушате музика.

Уживајте во бродот за разгледување на реката Сена додека уживате во ноќниот сјај на Париз.

Додека слушате музика, обиколете го градот на светлината и уживајте во смирувачкиот амбиент на бродот.

Додека пловите, уживајте во широките погледи на Лувр, Нотр Дам де Париз, музејот Орсеј, мостот Александар III, плоштадот Конкорд, палатите Петит и Гранд, мостот Мари и многу други.

Цената на билетот

Билет за возрасни (18+ години): € 24

Романтично крстарење со вечера од 3 јадења по реката Сена

Романтично крстарење со вечера од 3 јадења по реката Сена
Слика: TripAdvisor.во

Уживајте во прекрасна вечера од три јадења.

Погледнете го Лувр, Музејот Орсеј, Мостот на Алма и Ајфеловата кула.

Опуштете се на пространата тераса или во климатизираниот салон.

Крстарење со вечера за разгледување на знаменитостите ќе ви овозможи да го земете францускиот град од океанот.

Уживајте во ручек од три јадења додека ги разгледувате познатите париски знаменитости додека вечерате на Сена.

Откако ќе го напуштите Île aux Cygnes, крстарете по Сена и поминете покрај значајни знаменитости додека гледате на пејзажот. 

Пред да се вратите на вашата почетна локација, отпатувајте до Берси.

Цената на билетот

Билет за возрасни (13+ години): € 84
Детски билет (од 4 до 12 години): € 35
Билет за доенчиња (до 3 години): Бесплатни влез

Крстарење за вечера со шампањ реката Сена со музика во живо

Крстарење за вечера со шампањ реката Сена со музика во живо
Слика: Seine-River-Cruises.com

Можете да седнете на брод на спектакуларна локација, музичка забава обезбедена од пејачот и да уживате во најдобрите погледи на Париз додека пиете шампањ.

Заминете на прекрасна екскурзија за незаборавна обиколка на градот во срцето на Париз; Удобете се и заљубете се во привлечноста на Сена.

Уживајте во одличен оброк додека сонцето заоѓа на најневеројатните градби во Париз.

Ви претстои фантастично гастрономско искуство со готвачот и неговиот тим.

Менито нуди предјадења, јадења и десерти со внимателно избрани сезонски состојки.

Најневеројатните структури на Градот на светлината може да се видат од чамецот.

Цената на билетот

Билет за возрасни (12+ години): € 105
Детски билет (од 3 до 11 години): € 40
Билет за доенчиња (до 2 години): Бесплатни влез

Панорамско крстарење за вечера по реката Сена

Панорамско крстарење за вечера по реката Сена
Слика: Seine-River-Cruises.com

Додека сте на бродот, уживајте во свежо подготвени оброци, уживајте во пејзажот од панорамската тераса на горната палуба и опуштете се на регулираната температура во салонот.

Направете ноќно крстарење по реката Сена за да уживате во градот на светлата.

Влезете во пловечкиот ресторан Paris en Scène и уживајте во мезе, влез и десерт додека крстарите. 

Пред да се вратите таму каде што сте зачекориле на бродот, уживајте во одличната вечера.

Седнете на клубско столче со грб кон Сена и уживајте во пространиот, климатизиран салон и панорамската тераса додека сте на бродот за да ја погледнете неверојатната позадина на париските знаменитости.

Поминете преку познати париски мостови како што се Мостот на Алма, Понт Александар III и Понт дес уметност додека патувате покрај Ајфеловата кула, Плас де ла Конкорд, Музејот Орсеј и повеќе.

Цената на билетот

Билет за возрасни (13+ години): € 59
Детски билет (до 12 години): € 35


Вратете се на почетокот


Атмосферата и амбиентот на крстарењето

Атмосферата и амбиентот на крстарењето се дизајнирани имајќи го предвид патникот.

Секој човек сака да го доживее ова еднаш, било да се тоа луѓе со семејства, пријатели или парови, па оттука туристичките компании се грижат да уживаат во времето на бродот.

Ноќните крстарења се украсени секоја вечер и имаат различни активности како магични претстави, петарди за деца, вкусна храна и пијалоци за семејството и пријателите, музика во живо и шампањ за паровите.

Работи што треба да се запаметат

Има неколку работи што посетителите треба да ги запомнат пред да се качат на крстарење.

– Домашни миленици, преголем багаж, големи чанти и колички за бебиња се забранети на бродот.

– Возрасен мора да ги придружува сите учесници под 18 години и да поседува документ за идентификација што ја покажува нивната возраст.

– Оружје или остри предмети и пушењето е забрането на бродот.

– Паметно-лежерната облека е потребна за секого, а спортските обувки строго не се дозволени.

Најдобар преглед за ноќно крстарење по реката Сена

Крузот со реката Сена е популарна туристичка дестинација Вчерашниот службениот времето со оценка 4.5.

Проверете ги двете рецензии што ги избравме за најдоброто ноќно крстарење по реката Сена за да разберете што да очекувате.

Одлично крстарење

Прекрасно искуство. Уживавме во крстарењето. Би го препорачал на сите возрасни. Уживајте во друштвото на нашите соседи. Серверите беа одлични. Клеј Х

врвен

Сосема прекрасно искуство. Фантастична услуга. Прекрасна свежа храна. Прекрасни келнерки. Толку пријателски. Сузан Стид

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Париз