Почетна » Бостон » Работи што треба да се прават во Бостон

Работи што треба да се прават во Бостон

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(157)

Бостон е еден од најстарите градови во Америка и исто така еден од најлесните за истражување.

Бидејќи беше во центарот на многу движења, градот Бостон има многу историски локалитети.

Дом на Бостон Ред Сокс во паркот Фенвеј од 1912 година, главниот град на Масачусетс има активност за задоволство на секој вид турист.

Најдобро време за посета на Бостон е од мај до ноември.

Бостон Сити ноќе

Бродови и музеј во бостонската чајна забава

Бродови и музеј во бостонската чајна забава
Слика: Bostonteapartyship.com

Бродови и музеј во бостонската чајна забава е интерактивен, високотехнолошки, пловечки музеј. 

Оваа туристичка атракција е закотвена на вода за да им овозможи на посетителите повторно да го доживеат моментот што доведе до американската револуција. 

Обиколката на обновените бродови и интерактивниот и информативниот документарец за Американската револуција ви помага да ја посетите колонијалната историја. 

Турнејата со бродови и музеј во Бостон е едукативна, забавна и просветителска авантура што не можете да ја пропуштите додека летувате во Бостон.

Аквариум во Нова Англија

Децата уживаат во аквариумот во Нова Англија
Слика: Neaq.org

Аквариум Њу Ингланд во Бостон е дом на повеќе од илјада морски видови.

Од зелени морски желки до ајкули со шипки до жици, ќе добиете поглед на неверојатни величествени морски суштества кои сигурно ќе ве обземат.

Аквариумот ги прикажува морските видови во нивните природни живеалишта и е огромен хит и кај децата и кај возрасните.

Парк Фенвеј

Гости на турнеја во паркот Фенвеј
Слика: Бу.еду

Фенвеј Парк, чиј камен-темелник беше поставен во 1911 година, е еден од најстарите бејзбол стадиони во САД. 

Големата лига безбол и спортските ентузијасти го нарекоа „Најомилениот паркинг во Америка“.

Парк Фенвеј е дом на Boston Red Sox и е прикажан во филмови како Good Will Hunting, Money Ball, Fever Pitch итн.

Зоолошката градина Нова Англија

Жирафа во зоолошката градина Нова Англија
Слика: Zoonewengland.org

Пред електронските гаџети, кината, трговските центри и кафулињата да ги нападнат нашите животи, Зоолошката градина беше најпосакуваната дестинација за семејни излети. 

Сместено во Бостон, Масачусетс е Зоолошката градина Френклин Парк, каде што ќе ги најдете природата и дивиот свет во нивната најдобра и свежа форма. 

Во 1997 година, таа беше преименувана во зоолошката градина во Нова Англија, но повеќето локални жители сè уште ја нарекуваат Зоолошката градина Френклин Парк.

Тој е дом на различни видови кои се негуваат со љубов и грижа. 

Турнеја со хеликоптер во Бостон

Бостон хеликоптер турнеја со опции
Слика: Expedia

A Турнеја со хеликоптер во Бостон е инвентивен начин да се открие сировата убавина на градот, па дури и да се прославуваат специјални прилики од луксузниот амбиент на небото. 

Замислете како се вивнувате над историските улици со калдрма во Бостон, каде што секој агол има приказна која чека да биде откриена.

Оваа активност е можност да се видат иконите на Бостон од перспектива што малкумина можат да ја искусат.

Турнеја со количка во Бостон

Турнеја со количка во Бостон
Слика: Trolleytours.com

Турнеја со количка во Бостон е најдобриот начин да се истражи градот Бостон.

Не мора да носите карта, да продолжите да гледате во телефонот за информации или да се грижите за патувањето на работа.

Бостонската количка ве води на забавно возење за да ги посетите градските чуда на тркала. 

Патувања во пристаништето во Бостон

Пар ужива на крстарење во Бостон
Слика: Cityexperiences.com

A Крстарење со пристаништето во Бостон е најдобриот начин за истражување на историските места, морскиот свет, зелениот пејзаж, прекрасните острови и прекрасниот хоризонт на градот.

Градските крстарења на пристаништето во Бостон даваат фасцинантен увид во културата на градот и спокојната убавина. 

Ова крстарење при пристаништето ве плови низ популарните места во градот со сите забавни капацитети на едно место.

Можете да уживате во музиката, танцот, гурманскиот ручек и вечерите со вашето семејство и пријатели на овие крстарења.

Обиколка на Харвард

Туристи на турнеја на Харвард
Слика: Trademarktours.com

Ако не можевте да стигнете до Универзитетот Харвард, тогаш не грижете се! Сè уште можете да го истражувате кампусот - само резервирајте го Обиколка на кампусот на Харвард

Турнејата на Харвард ви дава увид во животот на кампусот и ви кажува зошто тој е најдобриот институт во светот. 

Брзиот брод Codzilla Thrill

Обиколка со брод Коџила Бостон
Слика: Cityexperiences.com

на Возење со брз брод „Коџила“. во Бостон е ултимативната авантура што можете да ја имате во градот. 

Codzilla, познат и како водени подлоги, се чамци кои ќе ве навлажнуваат и диви.

Бродовите Codzilla со поп-црвена боја со насликани рибини вилици со голема брзина ја кинат водата, предизвикувајќи им на патниците адреналин. 

Бостонска патка турнеја

Возило за турнеја на бостонската патка
Слика: Bostonducktours.com

Ако сакате да го истражите Бостон, Бостонски патки патувања е најдобар начин да се види градот од земја и вода, и тоа во истото возило. 

Овие џиновски возила водоземци со поп-бои ќе ве одведат на возбудлива историска обиколка низ долгите, прометни улици во Бостон и недопрената река Чарлс. 

Турнеја за духови во Бостон

Туристички автобус во Бостон со духови
Слика: Ghostsandgravestones.com

Кога некој ќе помисли за Бостон, на ум ни доаѓаат неговиот осветлен хоризонт, блескавата река Чарлс, прекрасната зелена градина и уникатната архитектура. 

Но, покрај Fenway Park, Boston Common, New England Aquarium, Harvard University, крстарења за разгледување и слично, Бостон има многу изненадувања за несудените туристи. 

Дел од историјата на градот е натопен во темнина и трагедија што вреди да се знае. 

Градот има мрачни гробишта, плашливи глетки, опседнети куќи и хотели и чудни приказни за демне духови кои ќе ве исплашат. 

Затоа а Турнеја за духови во Бостон е задолжителна активност во градот.

Гледање китови во Бостон

Гледање китови на крстарење во Бостон
Слика: Cityexperiences.com

Ако сакате да го доживеете најдоброто од морскиот диви свет во Нова Англија, одете на крстарење за гледање китови во Бостон околу Националното поморско засолниште на банката Stellwagen. 

Катамаранот со голема брзина обезбедува брза услуга за скокање и скокање.

На вашиот Крстарење со бостонски китови, можете да видите некои величествени морски видови како се нуркаат и нуркаат во морето. 

Леголанд центар за откривање

Центар за откривање на Леголанд во Бостон
Слика: Legolanddiscoverycenter.com

Центар за откривање на Леголанд во Бостон е ултимативното Лего игралиште за деца и возрасни. 

Семејната атракција има многу станици и простори за игра каде децата можат да се восхитуваат, да учествуваат и да се обидуваат.

Атракцијата е наменета за деца на возраст од три до 10 години, а возрасните мора да донесат дете за да добијат влез.

Извори
# Tripadvisor.in
# Ccntraveler.com
# Timeout.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Работи што треба да се прават во други градови

Атланта Амстердам Барселона
Берлин Бостон Будимпешта
CHARLESTON Чикаго Дубаи
Даблин Единбург Гренада
Хамбург Хаваи Хонг Конг
Хјустон Лас Вегас Лисабон
Лондон Лос Анџелес Мадрид
Мелбурн Мајами Милан
Минхен Нешвил Њујорк
Орландо Париз Феникс
Прага Рим Сан Диего
Сан Франциско Сингапур Софија
Сиднеј Тампа Виена

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од

Оставете коментар