Почетна » Лос Анџелес » Барања за минимална висина кај Universal

Universal Studios Холивуд барања за висина

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(167)

претходно, Universal Studios Hollywood беше тематски парк за возрасни бидејќи имаше помалку возења за помладите деца, кои обично беа пократки.

Во последниве години забавниот парк во Лос Анџелес воведе возења во кои можат да уживаат помалите деца - Despicable Me: Minion Mayhem, DreamWorks Theatre со кунг фу панда, Тајниот живот на домашните миленици: надвор од поводник, Летот на Хипогриф итн.

Денес Universal Studios Холивуд е семејна дестинација која привлекува посетители од сите возрасни групи.

Како резултат на тоа, повеќето возења имаат услов за минимална висина спомената против нив за безбедноста на возачот.

Оваа статија споделува сè за барањата на Universal Studios Холивуд за висина за возење.

Универзални барања за висина на возење во Холивуд

Зошто постојат барања за висина?

Како и сите други забавни паркови, Universal Studios Hollywood исто така користи ограничувања за минимална висина за да ја ограничи големината на возачите дозволени на бродот. 

Овие ограничувања се на сила за да се осигури безбедноста на возачите за време на возењето. 

Барањето за минимална висина на возење исто така се споменува однапред при сите возења бидејќи Universal сака сите да донесуваат добро информирани одлуки.

Ако посетителите не се сигурни за висината на нивното дете, тие секогаш можат да ја проверат непосредно пред да чекаат на ред за возење. 


Вратете се на почетокот


Табела со барања за висина на Universal Studios Холивуд

Барањата за минимална висина на Universal Studios Холивуд се движат од 34 инчи (86 см) до 48 инчи (122 см).

возењеМинимална висина
Тајниот живот на домашните миленици: надвор од поводник34 ″ (102 см)*
Летот на Хипогриф39 ″ (99 см)*
Despicable Me Minion Mayhem40 ″ (102 см)*
TRANSFORMERS: The Ride-3D40 ″ (102 см)*
Возење Симпсонови40 ″ (102 см)*
Светот Јура - Возењето42 ″ (107 см)*
Хари Потер и забрането патување48 ″ (122 см)
Одмаздата на мумијата - возењето48 ″ (122 см)
Марио Карт – предизвик на Боусер40 ″ (102 см)*

*Сите деца под 48 години″ (122 см) мора да биде придружуван од возрасен (14 години или повеќе).

Просечната висина на четиригодишно американско дете е околу 40 инчи (102 см), што значи дека повеќето четиригодишници ќе се квалификуваат за некои од возењата на Universal. 

Во просек деветгодишните деца во САД се високи 50 инчи (127 см), што ги прави доволно високи за да одат на сите возења.

Овие висински ограничувања важат за сите носители на билети - на Билет за општ влез (најевтиниот начин за влез), на Експрес билет (помага да се прескокнат редиците на возењата), и на ВИП билет (добива кралски третман).

Визуелна приказна: 13 совети кои мора да ги знаете пред да го посетите Universal Studios Hollywood


Вратете се на почетокот


Вози со минимална потребна висина

Возење во паркот Јура во Universal Studios Холивуд
Слика: Universalstudioshollywood.com

Сите дванаесет вози во Universal Studios Hollywood се од различни видови и се привлечни за разновидна публика.

Некои од овие Универзалните возења имаат време на чекање дури 45 минути, додека кај другите редот е само 20 минути.

Овој дел ги наведува возењата што децата со одредена висина можат да ги продолжат.

Возења за деца 34 инчи (86 см) или повисоки

Тајната на животот на домашни миленици – Off the Leash е извонредно возење базирано на истоимениот филм. 

Децата повисоки од 34 инчи (86 см) можат да одат, но децата 34-48 инчи (102-122 см) мора да бидат придружувани од возрасни најмалку 14 години или постари.

Возења за деца 39 инчи (99 см) или повисоки

Летот на Хипогриф е второ возење во Волшебничкиот свет на Хари Потер и најпријателски за семејството.

Децата високи 39 инчи (99 см) можат да одат на возење, но децата 39-48 инчи (102-122 см) мора да бидат придружувани од возрасен најмалку 14 години или повеќе.

Ако вашето дете е високо 39 инчи (99 см), може да оди на две возења во Universal Studios Hollywood – Тајниот живот на домашните миленици возење и Летот на Хипогриф.

Возења за деца 40 инчи (102 см) или повисоки

Децата високи 40 инчи (102 см) можат да почнат да уживаат во некои од возбудливите возења во Universal. 

Покрај Secret Life of Pets Ride и Flight of the Hippogriff, тие можат да возат и Transformer 3D, The Simpsons Ride и Despicable Me Minion Mayhem.

Но, бидејќи тие се сè уште пократки од 48 инчи (122 см), ќе им треба придружник постар од 14 години.

Возења за деца 42 инчи (107 см) или повисоки

Деца високи 42 инчи (107 см) го отклучуваат возењето со трилер – Светот Јура.

Ова значи дека тие можат да одат на шест возења во Universal Hollywood - 

 • Светот Јура: Возењето
 • Трансформатор 3D
 • Возење Симпсонови
 • Despicable Me Minion Mayhem
 • Возење во Тајниот живот на домашните миленици
 • Летот на Хипогриф

Возења за деца 48 инчи (122 см) или повисоки

Децата кои се високи 48 инчи (122 см) или повеќе можат да одат на сите возења во Universal Studios Холивуд, вклучувајќи ги и Хари Потер и Забрането патување и Одмаздата на мумијата.

Тие можат да одат на сите возења без никаков надзорен придружник. 


Вратете се на почетокот


Вози без барања за минимална висина

Барањата за висината на Universal Studios во Холивуд не се за две возења - DreamWorks Theatre со кунг фу панда и Silly Swirly Fun Ride.

На забавното возење Silly Swirly, децата под 48 инчи (122 см) мора да бидат придружувани од возрасен од 14 години или повеќе. Додека сте на возење Кунг Фу Панда, нема такво барање. 

King Kong 360 и Fast & Furious Supercharged, две 3D/4D искуства со кои се среќавате како дел од светски познатата турнеја во студио, исто така немаат никакви задолжителни барања за висина. 

WaterWorld и Animal Actors на Universal, двете претстави во забавниот парк, не размислуваат колку е висок посетителот.

Па кој билет ќе биде?
Најевтиното Билет за општ влез е Universal Express Pass, што помага да се прескокнат редиците за возење или Турнеја за ВИП искуство, што ви го добива кралскиот третман. Ако сте на буџетски одмор, дознајте за Universal Studio Холивуд попусти за билети.


Вратете се на почетокот


Најчесто поставувани прашања за барањата за висина

Еве неколку прашања кои повеќето родители (или деца!) ги имаат за спецификациите за минимална висина во Universal Studios Hollywood.

 1. Која е минималната висина за возење во сите возења во Universal Studios Hollywood?

  Децата кои се високи 48 инчи (122 см) или повеќе можат да одат на сите возења во возењето во забавниот парк во Лос Анџелес.

 2. Кое возење има услов за највисока висина?

  Хари Потер и забранетото патување и Одмаздата на мумијата имаат услов за највисока висина од 48 инчи (122 см). 

 3. Која е просечната висина за возење во Universal Studios Hollywood?

  Просечното барање за висина за Universal Hollywood возења е приближно 40 инчи (102 cm). Вака високите деца можат да одат на пет возења, но не им се дозволени на три од највозбудливите возења - Светот Јура, Одмаздата на мумијата и Хари Потер и забранетото патување.

 4. Дали Universal Studios е строго со барањата за висина?

  Да, тие се многу строги. Ако вработените во редот се сомневаат, тие ќе побараат да се измери висината на детето. Важно е да не изневерувате бидејќи овие барања не се за да ги спречат децата да уживаат во патувањето, туку за нивната безбедност.

 5. Кој е условот за највисока висина во Universal Studios Hollywood?

  Децата кои се високи 48 инчи (122 см) или повеќе можат да одат на сите возења во Долниот и Горниот дел на Universal Studios Hollywood.

Препорачано четиво
- Universal Studios Hollywood Backlots турнеја
- Светот на Хари Потер на Универзален Холивуд


Вратете се на почетокот


Надзорен придружник

Децата кои ги исполнуваат условите за минимална висина при возење, но не ги исполнуваат барањата за висина од 48 инчи сами за возење, мора да бидат придружени од надзорен придружник. 

Надзорен придружник е дефиниран како некој на возраст од 14 години или повеќе и ги исполнува сите други барања за атрактивно возење. 

Соба со прекинувач за деца

Child Switch Room е корисна кога имате дете кое не може да се качи на возење поради ограничувањата во висина. 

Ако имате дете кое не може или не сака да оди на возење, еден или двајца возрасни можат да чекаат со детето во детската соба на атракцијата.

Кога ќе се вратат членовите од вашата група кои отидоа на возење, оние кои чекаат со детето го добиваат својот ред на возењето.

И бидејќи беа во Child Switch Room, не треба повторно да чекаат во редот. 

Сите возења во Universal Studios Холивуд ја нудат програмата „child switch“. 

Фановите на хардкор тематски паркови ги посетуваат и Универзал и Дизниленд. Дознајте како да одите од Универзален Холивуд до паркот Дизниленд и обратно.

Извори

# Universalstudioshollywood.com
# Heightrequirements.com
# Tripster.com
# Wdwprepschool.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Лос Анџелес

# Универзални студија Холивуд
# Ворнер Брос Студио Холивуд
# Холивудски знак
# Зоолошка градина во Лос Анџелес
# Мадам Тисо
# Автомобилство музеј Петерсен

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Лос Анџелес

Оваа статија е истражувана и напишана од