Почетна » Лос Анџелес » Universal Studios Hollywood Express Pass

Universal Studios Hollywood Express Pass – цена, попуст, како да се користи

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Лос Анџелес

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(151)

Universal Studios Hollywood добива речиси 10 милиони посетители годишно, а за време на шпицот, повеќе од 35,000 посетители влегуваат низ неговите порти. 

Поради оваа гужва, вообичаено е да се видат долги редици на возењата, атракциите и изложбите со седење.

Време на чекање во возењата на Universal Hollywood може брзо да надмине еден час за време на викендите, државните празници и училишните паузи. 

Постојат само два начина да ги избегнете овие линии - купете a ВИП билет, кој чини над 400 УСД по лице, или одлучете се за поевтиното Експрес помине чија цена е околу 250 американски долари.

Покрај брзиот влез во забавниот парк, Universal Studios Hollywood Express Pass добива посетители еднократен експресен пристап до секое возење, атракција и шоу. 

Оваа статија објаснува сè што мора да знаете пред да ја купите Universal Studios Hollywood Express Pass.

Universal Studios Hollywood Express Pass

Како функционира Express Pass при возењата

на Експрес помине е исто така познат како Universal Express Pass или Universal Express Ticket.

Тоа е надградба на Генерален влезен билет, најевтиниот и најпопуларниот начин за влез во Universal Studios.

Експресната карта исто така вклучува Universal Studios Холивуд студио турнеја, 60-минутната трамвајска тура околу заостанатите места.

Кога купувате Експрес билет, тој ви се испраќа по е-пошта. 

На денот на вашата посета, можете да ја покажете пропусницата на вашиот паметен телефон и да одите во забавниот парк.

Секогаш кога одите на возење, можете да го прескокнете долгиот ред за возење и да влезете низ влезот за носителите на Express Pass.

Ќе ја скенирате вашата Express Pass и ќе се возите без да чекате.

Universal Studios Express Pass го елиминира вашето време на чекање, што го прави одличен начин да заштедите време и да видите повеќе од Паркот.


Вратете се на почетокот


Како да користите Express Pass на изложбите

Universal Studios Hollywood Express Pass ви овозможува еднократен приоритетен пристап до шоуто WaterWorld и Animal Actors на Universal.

На посетителите со експресни пропусници им е дозволено да влезат во местото пред сите други.

Пропусницата, исто така, има приоритетно седење, но мора да бидете во редот на Експрес најмалку 10 минути пред публиката да влезе во театарот.

Откако ќе ве доведе до премиум седиштата, персоналот на Universal Studios ги пушта другите да влезат.

Пропусницата ви овозможува и ексклузивни средби и поздравувања со животните и персоналот откако остатокот од публиката ќе замине.


Вратете се на почетокот


Цена на Universal Express Pass

Ако ја посетите за време на шпицовите сезони, цените на Universal Express Pass ќе бидат значително повеќе отколку за време на слабата сезона.

Универзална карта за Холивуд експрес чини помеѓу 235 и 294 американски долари по лице во деновите што не се шпиц и шпиц.

Кога ќе купите Express Pass на портата, плаќате 10 долари дополнително по лице.

Бидејќи ова е ексклузивна пропусница и само ограничен број се продаваат дневно, сите посетители од три години и постари се класифицирани како еден и плаќаат иста цена за нивниот билет.

Universal Express Pass

Иако можете да ги купите Universal Studios Hollywood Express Pass во забавниот парк, попаметно е да ги набавите преку Интернет. Кога ќе ги добиете однапред, плаќате помалку и почнувате веднаш да ги жнеете придобивките.


Вратете се на почетокот


Дали вреди Express Pass?

Иако овие билети чинат повеќе од редовниот влез, придобивките вредат. 

Само ограничени количини на Universal Studios Hollywood Express се достапни секој ден, затоа препорачуваме однапред да ги купите вашите онлајн.

Оваа граница, исто така, гарантира дека се одржуваат придобивките од купувањето на Експрес билет. 

Со пропусницата што ви овозможува да ја избегнете редицата, дури и во незафатен ден, можете да заштедите 60 до 90 минути. 

Ако не сте на буџетски одмор, вашето време вреди, па затоа повелете. 

Визуелна приказна: 13 совети кои мора да ги знаете пред да го посетите Universal Studios Hollywood


Вратете се на почетокот


Кога ви треба Express Pass

Многу локални жители и туристи се прашуваат дали треба да купат Universal Studios Hollywood Express Pass за да уживаат во денот во паркот. 

Одговорот на тоа прашање зависи од тоа кога сте во посета.

Universal Studios е преполно за време на летните месеци, викендите и училишните распусти, а во овие денови, Express Pass може да ви помогне да ги прескокнете линиите и да се забавувате повеќе во забавниот парк.

Атракцијата во Лос Англис е најмногу преполна од мај до средината на август, неделата на Денот на благодарноста, Божиќната недела до втората недела од Новата година, пролетниот распуст и сезоната на Велигден. 

Не ви е потребна Express Pass ако ја посетите во работен ден за време на вонсезонските месеци. 

Не оставајте го за последно

Некои туристи сакаат да ја посетат атракцијата, да ја проверат толпата и да одлучат дали да купат Express Pass. 

Овој пристап не се препорачува бидејќи само ограничен број Експрес пропусници се продаваат дневно, а тие брзо поминуваат во време на шпиц.

Препорачано четиво
- Популарни возења во Universal Studios Hollywood
- Волшебничкиот свет на Хари Потер на Universal


Вратете се на почетокот


Колку универзални експресни пропусници да се купат?

Universal Express Pass линија

Можеби нема да треба да купувате Express Pass за сите во вашата група. 

Ако имате член на семејството кој не ги исполнува барања за минимална висина за возењата или е исплашен, експресниот билет ќе им биде бескорисен. 

Можете да ги купите Генерален влезен билет за нив, наместо. 

Бидејќи вашата Express Pass ќе ве однесе во возење без никакво време на чекање, брзо ќе се соберете со членовите на семејството кои одлучија да останат назад во Child Switch Room.

Сакате да заштедите пари? Прочитајте сè за Universal Studios Холивуд билети со попуст


Вратете се на почетокот


ЧПП за Express Pass

Експрес пропусницата на Universal Studios Холивуд, која помага да се прескокнат сите линии, е огромна помош за оние кои можат да си ја дозволат. Купи го сега!

Освен што ќе ви помогне да искусите сè во паркот барем еднаш, можете да направите многу повеќе со заштеденото време. 

Во овој дел се наведени некои од најчестите прашања на туристите за оваа пропусница за прескокнување на линијата.

 1. Дали пропусницата за Universal Express вклучува прием?

  Кога ќе го купите Универзален експрес билет онлајн, ги добивате и влезните билети и Express Pass за да ги прескокнете редиците на возењата и изложбите. 

 2. Може ли да купам Universal Express Pass во Парк?

  Посетителите можат да купат карти за Universal Express на шалтерите на предните порти или во забавниот парк. Сепак, да ги оставите за последен момент не е добра идеја затоа што имаат ограничен залихи и во преполни денови се распродаваат.

 3. Зошто Universal Express Pass е толку скап?

  Пропусниците за Universal Express се скапи бидејќи ви помагаат да ги прескокнете линиите и да заштедите време. Да беа поевтини, многу посетители би ги купиле, а ќе станат подолги и редиците за носителите на Express Pass.

 4. Колку долги се линиите со Universal Express Pass?

  Со Express Pass, почесто отколку не, ќе го прескокнете редот за возење и ќе бидете следниот што ќе се качи на возењето. За популарните атракции со покомплексни и долги редици, по скенирањето на Express Pass, ќе се приклучите на редот на Express, кој ќе биде многу пократок од редот за генерален прием.

 5. Дали Universal Express Pass се продава?

  За време на шпицот на летните месеци, училишните одмори, долгите викенди итн., Експресните пропусници на Universal Studio Холивуд се многу барани и се продаваат рано во текот на денот. Затоа треба да го купите вашиот Експрес пропусници однапред, ако сте во посета за време на зафатена сезона.

 6. Која е разликата помеѓу Universal Express Pass и Unlimited Pass?

  Може да ја примените пропусницата на Universal Studios Hollywood Express за возење или шоу само еднаш. Спротивно на тоа, Universal Express Unlimited пропусницата ви дава неограничен пристап до сите возења и шоуа.

 7. Дали Universal Studios Hollywood има Брза пропусница?

  Universal Express Pass и Universal Express Unlimited Pass се еквивалент на Fast Pass на Universal Studio Hollywood. Тие ви помагаат да ги прескокнете долгите редови на возењата и атракциите и да заштедите време.


Вратете се на почетокот


Неограничен универзален експрес

Купувањето на надградбата за Unlimited Universal Express е добра идеја ако планирате да ја посетите со деца кои можеби ќе сакаат да одат на возење многу пати.

Неограничениот Universal Express е достапен за купување во забавниот парк и работи како надградба со сите видови билети - билет за општ влез, билет за експрес и сезонска карта.

Надградбата на вашиот билет за општ влез во Unlimited Universal Express ќе ве чини 100 – 170 американски долари. 

Ако веќе имате Universal Express билет, надградбата на Unlimited Universal Express чини само 30 УСД - 40 УСД по лице.

Универзални цени на билетите во Холивуд може да варира во зависност од денот и гужвата.


Вратете се на почетокот


Universal Studios Холивуд VIP билет

Одлучете се за Universal Studios Холивуд ВИП турнеја ако цената не е проблем и сакате нешто подобро од Express Pass.

На ВИП турнеја, добивате неограничен приоритетен пристап до сите возења, атракции, шоуа, доручек, гурмански ручек во ВИП трпезаријата и камериер паркинг. 

Билетите за ВИП турнеја, исто така, ви даваат поблизок поглед зад сцената и ексклузивен пристап до Universal Studios Backlot. 

Овие билети чинат 429 УСД за сите посетители на возраст од пет години и повеќе пред портите.

Кога однапред ги купувате онлајн, овие билети се достапни по многу пониска цена помеѓу 412 и 471 УСД, што ќе ви помогне да заштедите значителна сума по лице. 

Кога ќе купи VIP билет, водич е со вас во текот на денот, олеснувајќи го вашето искуство во паркот.

Фановите на хардкор тематски паркови ги посетуваат и Универзал и Дизниленд. Дознајте како да одите од Универзален Холивуд до паркот Дизниленд и обратно.

Извори

# Undercovertourist.com
# Tripadvisor.com
# Getawaytoday.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

# Универзални студија Холивуд
# Ворнер Брос Студио Холивуд
# Холивудски знак
# Зоолошка градина во Лос Анџелес
# Мадам Тисо
# Автомобилство музеј Петерсен

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Лос Анџелес