Почетна » Лос Анџелес » Universal Studios Холивуд билети со попуст

Universal Studios Холивуд билети со попуст

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Лос Анџелес

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(187)

Universal Studios Hollywood е фантастичен тематски парк, но како и повеќето атракции во Јужна Калифорнија, тој е скап.

Но, не грижете се; ќе споделиме многу совети и трикови за тоа како можете да купите холивудски билети со попуст на Universal Studios од овластени продавачи.

Методите препорачани подолу за купување холивудски билети со попуст на Universal Studios се оригинални. 

И нема да морате да барате купони, специјални понуди, промо кодови, бесплатни услуги итн., кои обично не функционираат.

Без оглед на начинот на заштеда на пари што ќе го изберете, загарантиран ви е возбудлив ден во Universal Studios Hollywood.

Оваа статија споделува како да купите холивудски билети со попуст на Universal Studios во 2023 година.

Врвни холивудски билети со попуст на Universal Studios

# Билети за општ прием

# Експрес билет онлајн

# Одете во Лос Анџелес - All Inclusive Pass

Universal Studios Холивуд билети со попуст

Попуст на онлајн билети

Туристите и локалните жители можат да изберат од три Universal Studios Холивуд билети – 1-ден општ прием, универзален експрес и ВИП искуство. 

A 1-дневен билет за општ влез е најевтиниот и најпопуларниот билет. 

на Билет за Universal Express ви помага барем еднаш да ги прескокнете линиите на сите возења, додека на Билет за ВИП искуство ви дава персонализирано искуство во забавниот парк. 

Туристите кои го посетуваат забавниот парк во деновите на шпицот и се свесни за озлогласено долгото времиња на чекање во Universal Hollywood одлучете се за Universal Express Pass или VIP Experience билет.

60-минути Universal Studios Холивуд студио турнеја е вклучен во сите три билети.

Зошто онлајн билетите се подобри

Пред да ги резервираат билетите на Universal Studios Холивуд преку Интернет, некои туристи се прашуваат дали има некаква разлика помеѓу билетите купени на местото на одржување и оние купени преку Интернет.

Одговорот е: „Не!“

Нема разлика помеѓу онлајн билетите и оние купени на портата.

Сепак, постојат три огромни предности за купување билети на Universal Studios преку Интернет –

  1. Онлајн билетите се поевтини бидејќи не ја плаќате „доплатата на прозорецот за билети“.
  2. Заштедувате време затоа што не стоите во ред пред прозорецот за билети. За време на шпицот, ова чекање може да достигне и до 60 минути.
  3. Кога купувате онлајн, однапред, можете да бидете внатре во забавниот парк штом ќе се отворат и да тргнете на популарните возења пред да влезе толпата. 

Како функционираат онлајн билетите

Веднаш штом ќе ги резервирате вашите билети за Холивуд на Universal Studios со попуст преку Интернет, тие ќе ви бидат испратени по е-пошта. 

Не треба да земате никакви отпечатоци. 

Бидејќи ова не се темпирани билети, можете да стигнете до атракција секогаш кога е можно (колку побрзо, толку подобро).

Бидејќи веќе имате билет, можете да ги прескокнете долгите редици на шалтерот, да го покажете билетот на вашиот паметен телефон на влезот и да влезете. 

Колку заштедите на онлајн билети

Цената на холивудските билети на Universal Studios варира во зависност од сезоната и побарувачката.

На пример, цените на билетите се зголемуваат за време на викендите, државните празници и училишните празници.

Ако патувате за време на шпицот на сезоната, добра идеја е да ги набавите билетите пред време за да избегнете да плаќате повисоки цени.

Попуст на 1-дневен општ влезен билет

Цената на билетот за општ влез на портата е 159 УСД за сите посетители на возраст од десет години и повеќе и 153 УСД за посетители од три до девет години. 

Кога се купуваат онлајн, истите билети се со цена помеѓу 121 и 146 американски долари за посетители на возраст од десет и повеќе и помеѓу 115 и 140 американски долари за посетители помеѓу три до девет години, така што добивате значителен попуст по билет на избрани датуми. 

Размислете за купување Билети за општ прием онлајн за да ги побарате намалените цени. 

Попуст на Universal Express билет

Universal Studios Hollywood Express Pass чини 399 УСД за сите посетители на возраст од три години и повеќе на портата. 

Но, кога ги купувате преку Интернет, во некои денови, плаќате намалена стапка помеѓу 235 и 294 УСД по лице или , со што заштедувате значителен износ по лице во одредени денови. 

Кога ќе купете Експрес билет преку Интернет, ги прескокнувате редиците на возењата и изложбите. 

Попуст на билет за VIP Experience

ВИП билет на Universal Studios Холивуд ви дава неограничен приоритетен пристап до сите возења, атракции, шоуа, доручек, гурмански ручек во ВИП трпезаријата и камериер паркинг. 

Премиум билетот чини 519 УСД за сите посетители на возраст од пет години и повеќе на портите.

Купување ВИП билети онлајн, однапред е достапен по многу пониска цена помеѓу 412 и 471 УСД, што ви помага да заштедите значителна сума по лице во одредени денови.

Ако сте семејство, тоа е огромна заштеда што можете да ја искористите за други трошоци во забавниот парк.

Јадете појадок однапред
Појадувајте пред да влезете во тематскиот парк за да го максимизирате вашето време со возењата, атракциите и емисиите. Заштедувате и пари бидејќи храната внатре е скапа.

Визуелна приказна: 13 совети кои мора да ги знаете пред да го посетите Universal Studios Hollywood


Вратете се на почетокот


Висински попуст на билетите на портата

Универзални барања за висина на возење во Холивуд
Слика: Universalstudioshollywood.com

Секако Universal Studios Холивуд вози и атракции имаат а минимално ограничување на висината.

Како резултат на тоа, гостите под 48 инчи (122 см) се квалификуваат за намалена цена за влез на билетите за општ влез на предната порта.

Оваа поволност важи за сите квалификувани гости, без разлика на нивната возраст.

На влезот на тематскиот парк, достапни се многу знаци, со кои гостите и вработените во паркот можат да утврдат дали некој ги исполнува условите за попустот за висината.

Бидејќи нудењето на овој попуст по висина преку Интернет е невозможно, се обезбедува попуст за возраста, а посетителите на возраст од три до девет се квалификуваат за намалените стапки за влез.

Ако вашите деца се на возраст од десет години и повеќе, но сепак се квалификуваат за попустот за висина, треба да ги купите вашите билети на влезот во Холивуд на Universal Studios. 

Ова го препорачуваме само доколку сте на буџетски одмор бидејќи ќе заштедите време на шалтерите.

Препорачано четиво: Волшебничкиот свет на Хари Потер на Universal

Визуелна приказна: 13 совети кои мора да ги знаете пред да го посетите Universal Studios Hollywood


Вратете се на почетокот


Go City Los Angeles – All Inclusive Pass

Со пропусницата Go Los Angeles, заштедете до 40% попуст за прием во над 40+ врвни Лос Анџелес и други атракции во Јужна Калифорнија.

Ако сте во Лос Анџелес и планирате да посетите две до три атракции, Go City Los Angeles Pass е одличен начин да заштедите пари.

Кога ќе се одлучите за пропусницата за 3, 5 или 7 дена, уживате во еднодневен бесплатен влез во Universal Studios Hollywood. 

Покрај Universal Studios, можете да посетите и други атракции како Madame Tussauds Hollywood, LEGOLAND® California, Aquarium of the Pacific, San Diego Zoo, Warner Bros Studio Tour итн.


Вратете се на почетокот


Комбинирани билети, вклучително и Universal Studios

Многу туристи бараат комбинирани билети кои ги комбинираат Universal Studios Hollywood со други блиски атракции во Јужна Калифорнија.

Ваквите комбинирани билети ви помагаат да добиете попуст од 10% до 15%, а атракциите можете да ги посетите кога сакате - секој ден што ви одговара.

Ги препорачуваме следните две комбинации - 

Universal Studios + Madame Tussauds

Кога се купуваат одделно, овие билети чинат 147 УСД, но добивате намалување од 10% и плаќате само 133 УСД по лице кога се купуваат заедно.

Universal Studios + World of Illusions

Поединечно овие билети чинат 144 УСД, но добивате намалување од 10% и плаќате само 130 УСД по лице кога ќе ги купите заедно.

Оние кои го сакаат адреналинскиот налет на тобоганите претпочитаат да ги посетат Universal и Disneyland. Но, бидејќи тие се конкуренти, тие не ги продаваат своите билети како комбинација. Сепак, можете да ги купите билетите поединечно и да ги посетите и двете. Дознајте како да одите од Universal Studios Холивуд до Дизниленд и обратно.


Вратете се на почетокот


Воени попусти во Universal

Universal Studios Hollywood нуди билети со попуст за активните и пензионираните американски војници, персоналот на ДОД, Националната гарда, резервистите и нивните зависни лица. 

Тие можат да покажат валидна воена или американска владина лична карта на портата и да добијат до 3 УСД попуст за билети за општ влез.

За позначајни попусти, униформираните служби можат да купат билети од канцелариите на MWR/ITT кои учествуваат низ САД.


Вратете се на почетокот


Билети со попуст на Costco

Некои продавници на Costco во Јужна Калифорнија порано продаваа билети со попуст на Universal Hollywood.

Сепак, тие сега ја прекинаа практиката. 

Нивниот дел за помош споменува дека тие се моментално не се продава билети за Universal Studios Холивуд.

Прво посетете го Lower Lot
Штом се отвори паркот, сите брзаат кон возењата и атракциите во Горниот Лот, и како резултат на тоа, Долниот Лот е релативно бесплатен. Ако стигнете рано и се упатите кон Lower Lot, можеби нема да треба да ги купувате поскапите Експрес билети.


Вратете се на почетокот


ААА билети со попуст

Членовите на ААА можат да заштедат пари на нивниот генерален прием и ВИП билети на три начини. 

Тие можат да ја покажат својата лична карта на универзалната порта и да добијат 3 УСД попуст од цените за влез и 10% попуст на храна и пијалоци.

За намалување на цените на билетите до 25 УСД или повеќе, членовите на ААА мора да купат билети од Веб-страницата на ААА или гранката.

Групни попусти

Universal Studios Холивуд билети со попуст се достапни за групи од десет или повеќе посетители.

Овие билети со попуст може да ги купите само преку телефон - ве молиме јавете се на 1-800-959-9688 (понеделник - петок, од 9 до 5 часот по PT).

Студентски попусти

Universal Studios Холивуд соработува со многу колеџи да обезбеди евтини билети за студентите. 

Ако името на вашата институција е на списокот, можете да купите билети со попуст за општ прием, Калифорнија сосед и Universal Express. 

Дури и факултетите и другиот персонал можат да ги искористат овие намалени цени на билетите. 

Мора да ја чувате вашата официјална адреса на е-пошта на колеџ при рака за онлајн нарачки.

Попуст за Amex картички

American Express е официјален партнер на Universal Studios Hollywood, што значи дека можете да ја користите вашата Amex картичка за да постигнете попуст. 

Сопствениците на картичките на American Express добиваат 10% попуст за купување храна и безалкохолни пијалоци од 10 УСД или повеќе. 

Ќе добиете и 10% намалување на пакетите со фотографии доколку вашата нарачка надмине 25 УСД.

Заштедете на пијалоци
Посетителите можат да донесат шишиња со вода (до 2 литри), храна за бебиња, овошје и зеленчук во тематскиот парк. 

Извори

# Universalstudioshollywood.com
# Undercovertourist.com
# Funex.com
# Citypass.com

Специјалистите за патувања во TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите обиди да ја одржиме нашата содржина актуелна, доверлива и доверлива.

Популарни атракции во Лос Анџелес

# Универзални студија Холивуд
# Ворнер Брос Студио Холивуд
# Холивудски знак
# Зоолошка градина во Лос Анџелес
# Мадам Тисо
# Автомобилство музеј Петерсен

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Лос Анџелес