Почетна » Голф Празници » Голф одмор во Германија

Голф одмор во Германија

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(116)

Ако сакате да играте голф и сте страствен патник, задолжителен е одмор со голф во Германија.

Германија не е позната само по својата богата култура, разновидно наследство, Октоберфест и нејзината торта Шварцвалд.

Германија е исто така неверојатна голф дестинација.

Со над 700 палки за голф, има многу да се избере.

Голем процент од овие клубови имаат натпросечен рејтинг, што ги става меѓу најдобрите голф клубови и терени во светот.

Голф-турите во Германија се доста популарни поради што голем избор на хотели во земјата се во близина на голф клубови.

Голф Бекенбауер, Германија

Најдобро време за голф одмор во Германија

Најдобро време за голф паузи во Германија
Германија има една од најдолгите сезони на голф во Европа. Слика: Golfpunkhq.com

Германија има четири различни сезони, од кои пролет, лето и есен се добри за голф. Снегот во зима го оневозможува играњето голф.

Летото е шпицот на сезоната на патувања, што значи дека треба да преговарате за високите цени на билетите и хотелските билети.

Мај е најдобриот месец во Германија за да уживате во пријатното време.

Ако го планирате вашиот голф одмор на есен, можете да земете и на светски познатиот Октоберфест.

Сепак, мора да го планирате ова патување рано за да избегнете високи стапки.

Многу туристички компании нудат сеопфатен голф одмор во Германија. Бидете сигурни да ги проверите овие!

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Шкотска
2. Голф одмор во Полска

Најдобри терени за голф во Германија

Германија има повеќе од 700 терени за голф. Не е ни чудо што патникот за голф во Германија е разгален за избор. Еве ја нашата листа на првите десет терени за голф во земјата.

1. Хамбургер голф клуб Фалкенштајн

Најдобар терен за голф е Хамбургер голф-клуб Фалкенштајн.

Прекрасниот парковски пејзаж на овој курс го прави шармантен и предизвикувачки.

Изграден во 1906 година, има 18 дупки и бил домаќин на многу национални и меѓународни голф турнири.

2. Голф клуб Гут Лархенхоф

Голф клуб Гут Лархенхоф, Германија
Слика: 1golf.eu

Изграден од легендарниот американски голфер Џек Никлаус, Голф клуб Гут Лархенхоф е уште едно премиум одморалиште за голф во Германија.

Овој голф клуб со меѓународни стандарди е блиску до Келн и Дизелдорф.

Завршете ја вашата предизвикувачка рунда на голф со вкусна храна во луксузниот клуб.

3. Хамбургер земјиште-и голф-клуб Хитфелд

Неколку минути подалеку од градот Хамбург е уште едно задоволство на голферите Хамбургер земјиште-и голф-клуб Хитфелд.

Овој голф клуб во приватна сопственост е далеку од раздвижениот град, нудејќи мирен амбиент за релаксирачка игра на голф.

Не прави компромиси ниту од аспект на предизвикот, обезбедувајќи 18 дупки и прекрасно паркиралиште.

WINSTONLinks голф терен, Германија
Слика: Winstongolf.com

Терен за голф Винстон Линкс е неверојатно искуство што треба да го вклучите на вашиот одмор во голф.

Дини и стрмнини се додадени вештачки на нежно тркалачките земјишта, што го прави прилично предизвикувачки курс.

Има езера, реки и шуми фрлени во добра мерка.

Поставен на над 202 хектари, има еден првенствен терен со 18 дупки, еден терен со врски со 18 дупки и патека со 9 дупки.

Она што го прави овој курс уште пошармантен е неговата локација.

Сместено во крајбрежниот регион Мекленбург-Западна Померанија, тоа е остварување на сонот на туристите.

Не е ни чудо што Винстон нуди одлични пакети за голф кои го прават најдоброто од двете!

5. Франкфуртер голф клуб

Франкфуртер голф клуб, Германија
Слика: Spieltgolf.de

Замислете да играте голф во бујна зелена шума, поставена во границите на градот. Звучи одлично, нели?

Ова е токму она што на Франкфуртер голф клуб ви нуди.

Сместен во Франкфурт, тој е еден од најстарите голф клубови во Германија.

Многупати беше домаќин на Германскиот опен, иако сега на гревовите во англиски стил има потреба од грижа.

Другите врвни терени за голф во Германија се Будерсанд Зилт, Спортинг клуб во Берлин, Клуб за голф и земјиште Гут Каден, Голф одморалиште Ахентал и Голф клуб Минхен Ајхенрајд.

Од нив, не пропуштајте го клубот Гут Каден.

Тоа е терен за голф за многу професионални турнири во голф.

Всушност, дури и Тајгер Вудс го играше овој курс на многу турнири.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во ОК
2. Голф одмор во Франција

Најдобрите одморалишта за голф во Германија

Не е нација што не прави ништо на половина мерка, Германија има мноштво хотели и одморалишта за голф за да ги задоволи дури и најпребирливите патници што сакаат голф.

1. Гастехаус Гут Каден

Голф одморалиште во Германија - Gastehaus Gut Kaden
Слика: Booking.com

Ако сте во Хамбург, проверете во Гастехаус Гут Каден. На неколку километри од градот Хамбург, овој хотел е сместен во замок среде шармантните шуми. Дополнителна атракција е теренот за голф Гут Каден, кој исто така е дел од имотот.

Хотелот нуди возбудливи пакети за голф кои обично вклучуваат две ноќевања, бесплатен појадок и зелена боја со 18 дупки бесплатно за двојка. Ако сте спремни да потрошите повеќе, можете да ги искористите нивните покомплексни пакети.

2. Romantik-und Wellnesshotel Deimann

Германски голф одморалиште - Romantik-und Wellnesshotel Deimann
Слика: 1golf.eu

на Romantik-und Wellnesshotel Deimann е имот со пет ѕвездички. Овој хотел е во близина на голф клубот Шмаленберг, терен за голф со 27 дупки поставен на планинско плато.

Романтик го води семејството Дејман повеќе од еден век.

Семејството и самите се ентузијасти за голф и често им нудат на гостите корисни совети.

Голферите кои престојуваа во Romantik-und Wellnesshotel Deimann високо ја оценија нивната одлична гостопримливост.

3. Best Western Premier Seehotel Krautkramer

Голф одморалиште во Германија - Best Western Premier
Слика: Krautkraemer.de

на Best Western Premier Seehotel Krautkramer во Munsterland е во близина не еден, туку два терени за голф.

На околу шеснаесет минути се наоѓа голф-клубот Брукхаузен, терен со 18 дупки, прошаран со опасности од вода и зеленило на островот.

Голф клубот Münster-Tinnen е вториот терен за голф во близина.

4. Голф клуб Wasserschloss Westerwinkel

Голф одморалиште во Германија - Wasserschloss Westerwinkel
Слика: Gc-westerwinkel.de

Малку подалеку од Seehotel Krautkramer, ќе најдете Голф клуб Васершлос Вестервинкел.

Познатиот голф архитект Г Ворнер го дизајнираше овој терен со 18 дупки погодни за шампионатите.

Самиот хотел е имот со четири ѕвезди, кој нуди неверојатен поглед на езерото Хилтрупер.

Ако резервирате пакет за голф за две ноќи, можете да ги искористите зелените такси за двајца на двата терени за голф, заедно со другите погодности.

5. NH колекција Франкфурт Сити

Добра буџетска опција во срцето на градот Франкфурт е NH колекција Франкфурт Сити. Овде ќе добиете добри, чисти соби по пристапна цена.

Тие можат да ве резервираат за голф во Франкфуртер голф клубот и да ви добијат атрактивни попусти.

Друго достојно спомнување во сегментот на буџетски одмор за голф е Holiday Inn Disseldorf.

Бидејќи е блиску до голф клубот Гут Лархенхоф, тој е совршен за паузи за голф во Германија.

Steigenberger Hotel Treudelberg е добро одморалиште за голф во Хамбург. Веднаш до него се наоѓа теренот за голф Treudelberg.

Овој шампионски курс со 27 дупки има нешто и за аматери и за хардкор голфери.

Други голф хотели вклучуваат Schlosshotel Kronberg, Hotel Burg Colmberg, Parkhotel Adler и Hotel Gut Ising.

Сите тие се наоѓаат во близина на терените за голф и нудат одлични пакети за голф.

Ноќен голф во Германија

Ако сакате да пробате ноќен голф во Германија, резервирајте се на Крстарење со голф на Балтичкото Море. Берлин е една од постојките на турнејата меѓу повеќе нации.

Достапни се прекрасни пакети за голф кои одговараат на вашиот вкус.

Голф Грин такси во Германија

Надоместокот за зелените варира на сите германски терени за голф.

Во зависност од искуството во голфот и другите погодности што се нудат, цената на теренот со 18 дупки може да се движи од 50 до 90 евра.

Најдобрите германски терени за голф, како што се Хамбургер голф-клуб Фалкенштајн, голф клуб Будерсанд Зилт, Мителрхајнисчер голф клуб Бад Емс итн, ја одредуваат таксата за зелените на 90 евра.

Меѓутоа, за терените со 9 дупки, таксата за зелените започнува од 25 евра и се зголемува до 50 евра. Детални такси за голф зелени.

Извори

# Golfholidays.com
# 1golf.eu
# Leadingcourses.com
# Yourgolftravel.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Италија
2. Голф одмор во Австралија

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од