Почетна » Дубаи » Пустинско сафари со четири велосипеди

Пустинско сафари во Дубаи со Quad Bike – цени, времетраење, што да очекувате

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Дубаи

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(191)

Возењето со четири велосипеди е возбудливо искуство со загарантиран адреналин додека се тркате низ дините.

Пустинските сафари во Дубаи со велосипед со четири велосипеди се популарни кај паровите, семејствата и групите пријатели кои сакаат авантури. 

Покрај возењето велосипед во пустината, овие сафари нудат и други активности како што се гаѓање со дини, возење со песок, јавање камили итн.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да го резервирате вашето пустинско сафари за возење со четири велосипеди во Дубаи.

Возење со четири велосипеди во пустинското сафари во Дубаи

Што е Quad велосипед?

Quad Bikes се мотоцикли со четири големи гуми, возени како велосипед со земја.

Тие се познати и како АТВ, каде што АТВ значат „возило за сите терени“.

Овие возила на четири тркала се специјално дизајнирани за возење надвор од патот и гарантирано обезбедуваат фантастичен наплив на адреналин.

Додека одат надвор од патот, притисокот во нивните гуми се намалува за подобро држење.

Секој добива кацига пред вашата група да скокне на нивните пустински велосипеди за авантурата. 

Сафари со четири велосипедицена
Сафари со четири велосипеди во пустината, сурфање со песок и скара350 AED (95 долари)
Safari, Quad Bike, Camel Ride и повеќе336 AED (92 долари)
Вечерна тура во пустината со четири велосипеди со вечера со скара282 AED (77 долари)
Утринска ATV Quad велосипедска пустинска авантура233 AED (63 долари)

Вратете се на почетокот


Трошоци за сафари со четири велосипеди

Цената на сафарито со Quad велосипед во Дубаи се движи од 270 AED (73 $) до AED 2000 (545 $).

Тоа зависи од бројни фактори, како што се времето на сафарито, времетраењето на турата, вечерата со скара и други вклучени авантуристички и културни активности.

Моделот на quad велосипедот, времетраењето на возењето и моќноста исто така влијаат на цената.

Кога станува збор за сафари со велосипед во пустината, вие го плаќате она што го добивате, така што неговата цена не треба да биде одлучувачки фактор.


Вратете се на почетокот


Најдобрите сафари со четири велосипеди

Ако сте љубител на авантури, ќе ви се допадне да одите на возбудливо возење со четири велосипеди низ грубиот пустински пејзаж.

Набројуваме четири од најдобрите пустински велосипеди сафари со почеток од Дубаи

Сафари со четири велосипеди во пустината, возење со камила, сурфање со песок и скара

Рејтинг: 4.9 / 5
Времетраење: Седум часа
Почетно време: 3 и 4 часот
Земам: Достапно од хотелите и апартманите во Дубаи, Шарџа и Ајман, како и од терминалот за крстарење во Дубаи (Порт Рашид)
Тип на турнеја: Мала група
Тур-оператор: OceanAir Travel

Трошоци за искуство

Заеднички четири велосипед: 350 AED (95 долари)
Добивате еден велосипед за две лица. Совршено е за парови.

Единечен четири велосипед: 457 AED (124 долари)


Вратете се на почетокот


Safari, Quad Bike, Camel Ride и повеќе

Четири велосипедизам со безбедносна опрема
Слика: Ammartours.com

Рејтинг: 4.9 / 5
Времетраење: Седум часа
Почетно време: 2.30 часот, 3 часот
Земам: Достапно од сите хотели или апартмани во Дубаи, Шарџа, Ајман
Тип на турнеја: Мала група
Тур-оператор: Амар тури

Трошоци за искуство

Заеднички велосипед со четири велосипеди со вечера на скара: 336 AED (92 долари)
Најдобро за парови.

Приватна турнеја со четири велосипеди и вечера: 2016 AED (549 долари) 
Најдобро за семејства до четири лица.


Вратете се на почетокот


Вечерна тура во пустината со четири велосипеди со вечера со скара

Рејтинг: 4.9 / 5
Времетраење: Седум часа
Почетно време: 7 часот, 8 часот, 9 часот, 10 часот, 2 часот, 3 часот
Земам: Подигнувањето од спортскиот град, земјиштето на Дубаи, селото Џумеира, Кругот Џумеира, Инвестицискиот парк во Дубаи, Арапските ранчови, Зелените и другите надворешни области на Дубаи може да има дополнителни трошоци.
Тип на турнеја: Мала група
Тур-оператор: Туризам за екскурзија

Трошоци за искуство

Сафари со четири велосипеди без вечера: 233 AED (63 долари)
Сафари со четири велосипеди со вечера: 282 AED (77 долари)


Вратете се на почетокот


Утринска ATV Quad велосипедска пустинска сафари авантура

Рејтинг: 4.9 / 5
Времетраење: Четири до седум часа
Почетно време: 7 часот, 8 часот, 9 часот, 10 часот, 2 часот, 3 часот
Земам: Достапно од која било локација во центарот на Дубаи, вклучувајќи ги Бур Дубаи, Деира, Карама, Оуд Мета, Ал Кусаис, Ал Џафлија, Ал Рашидија, Ал Барша, Езерските кули Џумеира и Марина во Дубаи.
Тип на турнеја: Мала група
Тур-оператор: Туризам за екскурзија

Само гости на возраст од 12 години и повеќе може да се придружат на ова сафари со четворо велосипед.

Трошоци за искуство

Само сафари со четири велосипеди: 233 AED (63 долари)
Сафари со четири велосипеди со вечера на скара: 282 AED (77 долари)


Вратете се на почетокот


Сафари во пустината Dune Buggy

Дубаи Dune Buggy Safaris е попремиум искуство од Quad Bike Safaris.

Нуди нова димензија на теренското истражување затоа што се возите со кабриолет со двосед дини над величествените дини во регионот.

Вашиот водич што зборува англиски ви ги покажува најдобрите правци што треба да ги одите и гарантира дека возите со удобно темпо.

Секој кабриолет за дина има целосен ролна кафез, седишта со корпи и безбедносен ремен за удобност и безбедност. 

Во ова супериорно пустинско искуство може да уживате како соло патник или двојка што го дели кабриолетот еден час. 

Откако ќе заврши 1-часовната авантура со кабриолет, возило со 4×4 ќе ве однесе во бедуински камп во пустината на забава во живо и вечера со скара.

Пустинските сафари од дина, наведени подолу, се оценети со 4.9 од 5.

Сафари во Дина Багицена
Вечерна дина баги и пустинска авантура626 AED (170 долари)
Dune Buggy Safari со Pickup and Drop588 AED (160 долари)
Водена пустинска авантура од 4WD Dune Buggy1212 AED (330 долари)
Утринска авантура на Dune Buggy565 AED (154 долари)
Самовозечки Ranger-Dune Buggy 2000cc1664 AED (453 долари за 2 лица)

Препорачано четиво

# Најдобри пустински сафари во Дубаи
# Пустинско сафари од Шарџа
# Пустинско сафари во Абу Даби
# Пустинско сафари во Рас Ал Каима
# Цена на пустинското сафари во Дубаи
# ВИП пустински сафари во Дубаи
# Утрински пустински сафари во Дубаи
# Сафари во Дубаи со вечера на BBQ
# Сафари во Дубаи со четири велосипеди
# Dune Buggy Safari во Дубаи
# Ноќевање пустински сафари во Дубаи
# Сафари во Дубаи со стомачен танц
# Сафари без удирање дини
# Сафари со соколи во Дубаи

Бурџ КалифаДубаи Пустинска сафари
Скај поглед на ДубаиАин Дубаи
Шеик Зајед џамијаДубаи рамка
Турнеја со глисер во ДубаиПоглед на дланка
Дубаи АквариумАквариум за изгубени комори
Воден парк АквавентураMotiongate Дубаи
Ла Перл ДубаиИзложба на фонтани во Дубаи
Ферари светМадам Тисо
Музеј на илузииСки дубаи
Воден парк Див ВадиChillout Ice Lounge
Зелената планета ДубаиТеатар за дигитална уметност Дубаи
Пресече собаiFly Dubai
Дубаи чудо градина

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се направат во Дубаи