Почетна » Амстердам » Приватно крстарење по Амстердамскиот канал

Приватно крстарења по Амстердамскиот канал – билети, цени, попусти

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(141)

Повеќе од шест милиони туристи одат на крстарење по канал во Амстердам годишно, што го прави најпопуларна активност во главниот град на Холандија.

На крајот на краиштата, тоа е еден од најнезаборавните начини да ги доживеете локалитетите и атракции на градот.

Некои туристи претпочитаат да го направат уште поспецијален со резервација на ексклузивно крстарење по каналот.

Оваа статија споделува сè што мора да знаете пред да резервирате приватно крстарење по каналот Амстердам.

Приватно крстарење по Амстердамскиот канал

Видови крстарења по приватни канали

Доколку сте група туристи кои бараат уникатно искуство, резервацијата на ексклузивен брод за обиколка низ каналите на Амстердам е фантастична опција.

Овие прилагодени патувања со приватен брод се погодни за групи од две лица или од 35 луѓе.

Капетаните на чамци ги водат сите овие крстарења по канали со долгогодишно искуство по каналите во Амстердам.

Тие исто така се удвојуваат како водичи кои ја споделуваат историјата и ситниците на градот.

Приватно крстарење со алкохол по каналот

Booze Cruise е совршеното крстарење по Амстердамскиот канал за вас доколку сакате да поминете квалитетно време со вашите пријатели или семејството на луксузен приватен брод.

Ги гледате воодушевувачките глетки на каналите во Амстердам со отворен бар со неограничено пиво, вино и газиран пијалок. 

За време на ова 75-минутно крстарење по каналот, водич во живо ја посочува историјата на градот и знаменитостите на холандски јазик. 

Цена на билетот: 490 € за група од десет гости

Приватно романтично крстарење по канал во текот на ноќта

Луксузно романтично крстарење по приватен канал

Погледнете како Амстердам е осветлен ноќе на ова приватно крстарење по каналот, кое е совршено за романтични парови. 

Ќе пловите покрај седум од најубавите и најпознатите мостови во градот и ќе научите за куќите на каналот од 17 век.

Можете да се гушкате под ќебе со вашиот љубовник и да уживате во топла шолја варено вино или освежителна чаша Prosecco.

Попатно, капетанот ви раскажува приказни за импресивната историја, култура, знаменитости на градот и приказни за легенди и љубовници на англиски јазик.

Цена на билетот: 215 € за двајца гости

Амстердам приватен брод за пиво

Ако сте многу пријатели, можете да ја започнете вашата ексклузивна забава дури и додека одите на приватна обиколка на каналите во Амстердам.

Ќе седнете на удобните перничиња, ќе земете пијалоци од отворен бар со пиво и ќе уживате во 90-минутното крстарење по каналите на градскиот Канал појас. 

Ова крстарење е погодно за 8 до 34 луѓе, а екипажот може да ја прилагоди рутата и местото за паѓање на крајот.

Цена на билетот: 340 € за група до десет гости

Ако преферирате нешто подолго и поавантуристичко, проверете го приватното Пакет со пиво велосипеди и пивски бродЌе ги видите жариштата на Амстердам со велосипед и брод и ќе пиете многу пиво!

Ексклузивно крстарење со BBQ со жив готвач

Ексклузивно крстарење по канал за скара

На оваа специјална турнеја со брод по Амстердамскиот канал, ќе уживате во скара или вегетаријанско мени дури и додека крстарите покрај познатите знаменитости долж Херенграхт, Кејзерсграхт, Принсенграхт и областа Црвена светлина. 

Неограничено пиво, просеко и безалкохолни пијалоци ќе бидат достапни и за вашата банда пријатели или семејството. 

За време на два часа забава, слушате возбудливи приказни за градот од вашиот капитен.

Цена на билетот: 590 € за група до десет гости

Туристите можат да изберат и од други видови крстарења по Амстердамскиот канал. Некои од најпопуларните се - ноќни крстарењакрстарења за вечеракрстарења за пицакрстарења со неограничени пијалоцилуксузни крстарењаитн. 

Специјално крстарење по канал со Prosecco

Специјално крстарење по канал со пијалоци

За време на оваа лична турнеја со брод, вие и вашата група ќе пиете пенливо Prosecco (пенливо бело вино од Италија) дури и додека се движите по каналите на Амстердам.

Тоа ќе биде приватна забава, која ќе трае 90 минути, со вешт капетан кој ќе ви ги покаже знаменитостите од минатото, како што се куќата на Ана Франк, музејот Ријкс, итн. 

Овој туристички брод може да собере до 10 патници, а можете да побарате и пиво.

Цена на билетот: 439 € за група до десет гости

Крстарење по канал со пица и пијалок за вашата група

Крстарење по пица канал во Амстердам
Слика: Stromma.com

На ова 90-минутно крстарење по приватен канал, ќе ја научите историјата и ќе ги видите жариштата на главниот град дури и додека јадете вкусна пица.

Уживајте во вкусна пица и пијте неограничени пијалоци додека крстарете покрај куќите за танцување, куќата на Ана Франк, слабиот мост и многу повеќе.

Електричниот брод може да прими до 34 патници, што е идеално за огромни групи кои сакаат ексклузивно време сами.

Лошото време не загрижува бидејќи чамецот е опремен со настрешница и има греалки и ќебиња. 

Цена на билетот: 485 € за група до десет гости

Ако сакате да јадете Бургер наместо пица, проверете ова приватно крстарење.

Тивок диско крстарење со приватна забава

Според владините прописи, никој не треба да свири музика додека плови по градските канали, но ова крстарење нуди решение.

Ако се одлучите за ова искуство, ќе танцувате на мелодиите на тивко диско уживајќи во отворен бар на крстарење по приватен канал.

Ќе го слушнете капетанот како раскажува приказни дури и додека уживате во светски познатите водни патишта со ладно пиво. 

Цена на билетот: 450 € за група до десет гости

Патувањето по приватните чамци

Капетаните го знаат градот како дланка и можат да ви кажат сè за градот на барање. 

Вообичаено, крстарењата по приватниот канал немаат фиксна рута за крстарење, а патниците се консултираат за време на возењето. 

Ако сакате да ги видите помалку познатите делови на Амстердам, капетанот на бродот обврзува. 

Ако сакате да избегнете вознемирување за време на вашиот посебен момент на бродот, можете да побарате од капетанот да ве однесе во затскриена област.

Извори

# privatecanalcruises.nl
# Приватен брод-тури.амстердам
# Tripadvisor.com
# Pureboats.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Популарни атракции во Амстердам

националниот музејМузеј на Ван Гог
Куќата на Ана ФранкКрстарење по каналот Амстердам
Градини КеукенхофЗоолошката градина ARTIS Амстердам
Heineken искуствоA'dam Lookout
Музеј СтеделикМадам Тисо
Body Worlds АмстердамРембрант музеј-куќа
Леден бар АмстердамСтадионот Јохан Кројф Арена
Тајни на црвено светлоНаучен музеј НЕМО
НаопакуАмстердам зандана
Музејот МокоКралската палата во Амстердам
Национален поморски музејКуќата на Болс
Музеј на конопВоодушевете го Амстердам
Чудесно искуствоХоландско искуство
Холандски музеј на отпоротМузејот Страат
Fabrique des LumieresРипли е Верувале или не!
Микропија АмстердамКабинетот за мачки
Музеј на филм за очиМузеј на дијаманти

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Амстердам

Оваа статија е истражувана и напишана од