Почетна » Чикаго » Билети за панорамско тркало во Чикаго

Navy Pier Ferris Wheel – билети, цени, попусти, што да очекуваме

Планирате одмор? Дознајте го најдобри хотели за престој во Чикаго

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(153)

Панорамското тркало на Navy Pier е иконски дел од хоризонтот на Чикаго, па затоа е атракција што мора да се посети.

Панорамското тркало оди до 61 метар (200 стапки) и на гостите им нуди неспоредлив поглед од 360 степени на Чикаго и езерото Мичиген.

Познато е и како стогодишното тркало на морнарицата.

Која сезона и да ја посетите, гондолите на Wheel обезбедуваат удобно искуство и фасцинантен поглед на градот.

Покрај масивното панорамско тркало, ќе уживате и во бројни други атракции што го обложуваат брегот на езерото Мичиген за време на вашата посета на морнаричкиот пристаниште.

Што да очекувате на панорамското тркало во Чикаго

Centennial Wheel, создаден во 2016 година за да ја одбележи 100-годишнината од морнаричкиот пристаниште, е совршен за семеен излет. 

Отворен е цела година и има 42 гондоли - секоја може да собере до осум патници.

Сите гондоли имаат масивни панорамски прозорци, удобни столчиња, ТВ дисплеи, звучници, LED осветлување итн. 

Возењето на волан ви овозможува да ги погледнете панорамските погледи на Чикаго додека тој се расплетува околу вас.

Опуштете се и уживајте во пејзажот или земете ја камерата и снимете го постојано менувачкиот пејзаж на Чикаго.


Вратете се на почетокот


Билети за морнарица Пјер панорамско тркало

Двојка ужива во Чикагото стогодишно тркало
Слика: Navypier.org

Посетителите можат да изберат од два вида билети за Centennial Wheel – редовни и ВИП билети. 

Редовниот билет ви овозможува да ги прескокнете линиите на бројачот за билети на местото. 

На денот на вашата посета, можете да го покажете билетот на вашиот мобилен телефон и да застанете во редот за да се качите на една од гондолите. 

VIP билетот, познат и како билет Fastpass Express, ви овозможува ВИП пристап и ве носи директно до гондолата. Воопшто нема чекање!

И двата билети за морнарицата за панорамско тркало ви даваат три вртежи на воланот.

Билетите важат за едно возење на Centennial Wheel до седум дена по датумот на избраниот билет. 

Овој флексибилен билет ви овозможува да ја планирате вашата посета според временските услови.

Можете да го откажете овој билет до 24 часа однапред за да добиете целосна рефундација.

Цена на редовни билети

Билет за возрасни (12+ години): САД $ 19
Детски билет (од 3 до 11 години): САД $ 16

Цена на ВИП билети

Билет за возрасни (12+ години): САД $ 30
Детски билет (од 3 до 11 години): САД $ 27

За деца од две години и помлади не е потребен билет.


Вратете се на почетокот


Колку долго трае стогодишното тркало?

Секое возење на морнарицата на Чикаго се состои од три целосни вртежи, кои траат 15 минути. 

Ако не е зафатен, тие ќе ве прашаат дали сакате повторно да одите наоколу за да можете да го истегнете на околу половина час.

Кога купувате билети преку Интернет, можете да избегнете да чекате од 15 до 30 минути во редиците на шалтер за билети.

Како да стигнете до панорамското тркало во Чикаго

Стогодишното тркало на историското пристаниште на морнарицата, на езерото Мичиген на устието на реката Чикаго.

Нејзината адреса е 600 E. Grand Avenue, Чикаго, Илиноис 60611. Најдете насоки

Тајмингот на Centennial Wheel

Navy Pier Ferris Wheel е отворено од 11 до 9 часот во работните денови, освен во петок.

Во петок и сабота работи од 11 до 10 часот, а 

Во недела е отворен од 11 до 8 часот. 

Извори

# Navypier.org
# Thetravel.com
# Tripadvisor.com
# Wikipedia.org

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

# Тури за архитектура во Чикаго
# Институт за уметност во Чикаго
# Музеј на терен
# SkyDeck Чикаго
# 360 Чикаго
# Турнеја на гангстери и духови
# Криминал и толпа автобус турнеја
# Леголанд центар за откривање
# Архитектонски центар во Чикаго
# iFly Чикаго
# Историски музеј во Чикаго
# Средновековен музеј за мачење
# Музејот на современа уметност
# BlueMan Group Чикаго
# Музеј на хируршка наука

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Проверете ги сите работи што треба да се прават во Чикаго