Почетна » Голф Празници » Голф одмор во Истра и Хрватска

Голф одмор во Истра и Хрватска

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.9
(180)

Негувајте ги чудата на вжештените јадрански брегови со одмор на голф во Хрватска.

Постојат неколку голф пакети и голф тури кои се обезбедуваат од туристички агенти со седиште во и надвор од Хрватска.

Гостопримливата атмосфера и вкусната кујна ја зголемуваат забавата на голфот во оваа извонредна источноевропска земја.

Истра во Хрватска е совршена локација за желни голфери кои претпочитаат да го дизајнираат својот одмор околу голф.

Постојат многу прифатливи и луксузни голф одморалишта каде што туристите можат да престојуваат за време на нивниот одмор, а исто така да учествуваат на турнирите за голф што се одржуваат за посетителите на туристите.

За да знаете сè за празниците со голф во Хрватска, продолжете со читање.

Голф одмор во Истра, Хрватска

Најдобро време за голф одмор во Хрватска

Поради медитеранската клима, есента и зимата никогаш не се премногу сурови. Всушност, со просечна умерена температура од само 18 степени Целзиусови, зимата е совршено време за голф во Хрватска.

Прекрасните терени за голф и волшебната глетка ќе ви помогнат да се изгубите во огромната зелена боја на хрватските терени за голф.

Јадранската клима ќе се погрижи никогаш да не сте премногу жешки или премногу уморни од голф за долгите голф тури што ги нуди оваа земја.

Откако ќе заврши вашата сесија за голф, одморалиштето за голф во кое престојувате ќе ви помогне да се опуштите за да бидете свежи за следниот ден на голф.

Овие летувалишта за голф се изградени имајќи ги предвид љубителите на златото како што сте вие.

Сè што треба да направите е да го идентификувате вистинскиот пакет голф за вас и вашето семејство и да слетате во Хрватска.

Најдобри терени за голф во Хрватска

Хрватска има голем број терени за голф. Ги наведовме подолу и исто така се обидовме да им ја дадеме нашата оцена.

1. Сплит 1700 голф клуб

Одмор во Сплит 1700 голф клуб Штроберц
Слика: Croatia-expert.com

Сплит 1700 голф клуб е најјужниот терен за голф во Хрватска и обично не фигурира во распоредот на посета на голфери.

Веројатно затоа што тоа е импровизирана патека со само шест дупки и опсег на возење.

Добрата работа на овој терен за голф е што можете да направите непланиран влез бидејќи никогаш не е преполн.

Дури и ако не го носите вашиот комплет за голф, само ангажирајте се што е достапно во клубот за голф и почнете да се мавате - да, исто така, не е потребна резервација за време на маичката.

Како врв на се, овој хрватски голф клуб нема кодекс на облекување.

адреса: Кроз Смрдечац 27, 21000 Сплит, Хрватска
Ранг на терен за голф #6

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Португалија
2. Голф одмор во Шпанија

2. Sveti Martin Spa & Golf Resort

Голф одмор во Sveti Martin Spa Golf Resort
Слика: Golfadvisor.com

Овој терен за голф е дел од Sveti Martin Spa & Golf Resort а најдобар начин е да останете во одморалиштето и да ги користите нивните услуги. Се наоѓа во внатрешноста на Хрватска наречена Меѓумурје.

Овој голф со 9 дупки е еден од ретките терени за голф осветлени од поплави во цела Европа. Ако не сакате да излезете од вашето одморалиште, можете да го користите и внатрешниот симулатор за голф и да играте каде сакате.

Овој терен за голф е опкружен со ридови Меѓимурје покриени со винова лоза, што овозможува одлична глетка додека шетате по зелените.

адреса: Гркавешчак бб, 40313 Свети Мартин На Мури, Хрватска
Ранг на терен за голф #5

3. Голф Бриони

Островите Бриони се популарна дестинација за одмор за голф и не-голф.

Овие 14 острови кои го шармираат секој турист се наоѓаат на брегот на Истарскиот Јадранско Море.

Всушност, претседателот маршал Јосип Броз Тито од Југославија толку многу ги сакаше овие острови што ги направи негова лична државна летна резиденција.

на Терен за голф Бриони на овие острови е изградена во 1922 година и со тоа има многу историско значење во регионот.

Овој терен со 18 дупки, пар 71 со зеленило од песок е предизвик, но дивиот свет што го гледате на патот - елени, зајаци, муфлон и пауни итн. - го олеснува притисокот.

Уникатната работа на овој голф терен е тоа што на теренот за голф не се користат пестициди или вода. Курсот зависи од временските услови и се стреми сам по себе.

адреса: 52212 Бриони, Хрватска
Ранг на терен за голф #4

4. Долина Кардинала голф и кантри клуб – првенство и семеен терен

Пауза за голф во голф клуб Долина Кардинала
Слика: Golfadvisor.com

Долина Кардинала голф и кантри клуб е уште едно прекрасно место погодно за искусни голфери.

Откако беше домаќин на многу познати фаци ширум светот, овој терен за голф се протега на 6600 јарди и содржи две повратни јамки.

Избраните дупки, исто така, играат на зеленилото на соседните острови. Дизајниран е од Хауард Свон и има број од 71.

адреса: Крајишка улица 20, 10000 Загреб, Хрватска
Ранг на терен за голф #3

5. Кемпински голф клуб Адриатик

Голф Холидеј во Кемпински голф клуб Адриатик
Слика: 1Golf.eu

Првиот терен за голф на синџирот хотели Кемпински, попознат како Голф клуб Јадрански, беше инаугуриран во 2009 година.

Дизајниран од архитектот Дитхард Фаренлајтнер, овој голем терен за голф од 6360 квадратни метри нуди пет опции за маици достапни на секоја дупка, така што секое ниво на играч на голф може да се движи.

За време на голфот, туристите можат да уживаат и во шармантниот поглед на Јадранското Море од овој терен.

Овој шампионски терен за голф со 18 дупки веднаш до хотелот Кемпински Адриатик и е изграден да одговара и на аматери и на професионалци.

Има дупка за потпис, соодветно именувана како „Чудовиште“. Играчите на голф треба да играат од подигната кутија за маици и да избегнуваат примерок од дрво за да стигнат до дупката.

адреса: Албери 300 А, 52465, Савудрија, Хрватска
Ранг на терен за голф #2

6. Голф и кантри клуб Загреб – Шампионат и Извршен терен

Голф одмор во голф клуб во Загреб
Слика: Golfboo.com

Овој голф е во Загреб, главниот град на Хрватска. Во овој клуб има два курса – Чемпионшип и Извршен курс.

Предизвикувачкиот шампионат со 18 дупки, пар 72, има 11 езера што го зголемува предизвикот за голферот.

Теренот за голф Executive е пократок со 9 дупки, пар 30 со бункери од трева и шума.

Ако сакате да го доживеете овој терен за голф за време на вашиот голф одмор во Хрватска, најдобро е да останете во градот.

адреса: Јадранска авенија 6, 10020 Загреб, Хрватска
Ранг на терен за голф #1

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Шкотска
2. Голф одмор во Германија

Најдобрите голф одморалишта во Хрватска

Две од најдобрите златни одморалишта во Хрватска се Kempinski Hotel Adriatic Istra и Golf Adriatic.

Тие ви нудат неограничено голф на нивните неверојатни терени за голф во комбинација со најдоброто од луксузот назад во одморалиштето откако ќе заврши голфот во денот.

1. Кемпински Хотел Адриатик Истра, Хрватска

Golf Resort Kempinski Hotel Adriatic
Слика: Kempinski.com

Кемпински Хотел Адриатик Истра е најдоброто луксузно приморско голф-и-спа одморалиште со пет ѕвезди во цела Хрватска.

Овој луксузен голф ресорт има над 180 соби, приватна затскриена плажа, спа центар од 3000 квадратни метри, места за состаноци итн. Има два ресторани кои служат интернационална кујна.

Сместено на селата Умаг во северозападна Истра, тој е опкружен со маслинови градини и лозја и нуди неверојатен поглед на Јадранското море.

Ако престојувате во ова одморалиште, вашето голф ќе се случи на теренот Golf Adriatic Golf.

2. Skiper Resort, Истра, Хрватска

Јадрански голф Холидеј Хотел Скипер
Слика: Skiper.hr

Скипер одморалиште се наоѓа и во Истра, во село Албери. Ова одморалиште за голф е точно за незаборавен одмор со голф во Хрватска поради неговата близина до теренот за голф во Јадранот, релаксирачкиот поглед на словенечкиот и италијанскиот брег и неверојатната храна што се нуди во ова одморалиште.

Во зависност од вашиот буџет за вашиот голф одмор, можете да изберете помеѓу вили, апартмани и апартмани во одморалиштето.

Кога не сте на теренот за голф со вашите пријатели, можете да уживате во базенот, приватната плажа или модерниот спортски центар во одморалиштето Скајпер.

Извори

# Golf-adria.com
# Golftravelcentre.com
# Golftravel.свет
# Welcome-center-croatia.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Бугарија
2. Голф одмор во Зимбабве

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

2 размислувања за „Празници со голф во Истра и Хрватска“

  1. барам понуда за 8 голфери во хотел во Хрватска pref all inclusive ако е можно 7ми 0 окт пристигнување 8 ноќевања 7 рунди

  2. Се надевам дека го најдовте тоа што ви требаше. 😱
    Веб-страница од Индија, што би знаеле за голфот во Хрватска?

Коментарите се затворени.