Почетна » Голф Празници » Голф одмор во Обединетото Кралство

Голф одмор во Обединетото Кралство

4.9
(184)

Места што биле домаќини на турнири во голф, како што се Купот Рајдер, Европската турнеја и Отвореното првенство. Професионални стандардни терени за голф.

Земја полна со историја и култура. Голфот одмор во ОК ќе ви даде приказни за раскажување за генерациите што доаѓаат.

Обединетото Кралство има толку згрозувачка концентрација на терени за голф што без разлика која област ќе ја посетите, ќе најдете шампионски терен за да ве поздрави.

Или можете да се одлучите за помалку популарни дестинации како Нотингем, Бристол, Бурнемут и Ливерпул за да најдете убави курсеви за врски.

Овие се релативно без туристи и идеални за мирен круг на голф.

Голф одмор во Обединетото Кралство

Најдобри терени за голф во ОК

Англија има некои од најпознатите терени за голф во светот, дури и оние кои се рангирани меѓу Топ 100.

Проверете ја нашата листа на врвни терени за голф во Обединетото Кралство.

1. Терен за голф Hotchkin

Вудхол Спа во Линколншир е една од највисоко оценетите голф дестинации во ОК.

Како дел од Англиската унија за голф, Woodhall Spa има два терени за голф на ниво на првенство, што го прави врвен избор за паузи за голф во ОК.

на Хочкин голф терен се смета за еден од најдобрите терени за голф во внатрешноста не само во Англија, туку и во светот.

Тревникот на овој терен е засенчен од високи дрвја, стари речиси колку и самиот терен за голф. Бункерите придонесуваат за предизвикот.

Покрај Курсот Hotchkin лежи многу различниот курс Bracken.

Овде зелените за голф и опасностите од вода создаваат чувство на американски голф.

Исто така има и простор за вежбање, клуб и други објекти за голф.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Португалија
2. Голф одмор во Шпанија

2. Теренот за голф клуб Ројал Сент Џорџ

Ако сте на југоисточниот брег на Англија, направете го Голф-клуб на кралскиот Сент Џорџ дестинација која мора да ја доживеете за вашите паузи за голф.

Сместен во Сендвич, Кент, овој терен за голф има корени од далечната 1887 година.

Прекрасно уредените автопати се отвораат кон воодушевувачки поглед на Ла Манш.

Ако погледнете нагоре од ставањето, ќе бидете маѓепсани од околината.

Овој терен со своите бункери и дрвја е цврст омилен меѓу професионалните голфери.

3. Стариот терен за голф на Sunningdale Golf Club

Голф клубот Sunningdale во Сари, како и повеќето голф клубови во Англија, исто така е стар повеќе од сто години.

Има два курса, едноставно именувани Стариот терен за голф во Саннингдејл и Новиот курс.

Стариот курс е изграден на распоред на паркот среде шумска изолација.

Боби Џонс, Сер Ник Фалдо, Том Вотсон и многу други легенди за голф оставија свој белег на овој терен и ќе додадат тежина на вашиот голф одмор во ОК.

Новиот терен ја заменува мазната женственост на Стариот терен со груба мажественост, но не прави компромиси за квалитетот на голфот.

4. Теренот за голф клуб Гантон

Терен за голф клуб Гантон, ОК
Слика: Јоркшир.com

на Терен за голф клуб Гантон во Северен Јоркшир е место со најголема убавина.

Тоа е комбинација на чувство за клинкови на теренот со голф во Хетланд, а резултатот е исцрпувачки терен за голф дизајниран да ве предизвика до крајност.

Не е ни чудо што беше домаќин на многу реномирани настани за голф и продолжува да ужива привилегија и популарност.

Сепак, ова е далеку од исцрпната листа на терени за голф во ОК.

Постојат многу други терени за голф како Волтон Хит, Ханбери Манор, Оксфордшир и Шумата Арден.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Турција
2. Голф одмор во Ирска

Најдобрите голф одморалишта во ОК

Сите инклузивни голф пакети за ОК се обезбедени од некои од најдобрите синџири на хотели во светот.

Оваа листа вклучува добро познати имиња како Marriott, MacDonald, Q Hotels и Hilton.

Овие меѓународни синџири хотели обезбедуваат неспоредлив луксуз што доаѓа рака под рака со нивните терени за голф на ниво на првенство.

Англија може грубо да се подели на три дела - Север, Мидлендс и Југ.

Без разлика кој дел од земјата ќе ја посетите, има бројни одморалишта за голф од кои можете да изберете.

Close House Hotel и Golf Resort, ОК
Close House Hotel и Golf Resort, ОК. Слика: Chroniclelive.co.uk

Во северниот дел на ОК, Close House Hotel и Golf Resort е врвен избор.

Голф-херојот Ли Вествуд и официјално е дел од ова одморалиште за голф, што го прави неодолива дестинација за туристите за голф.

Курсот во одморалиштето го носи името на Ли и се нарекува Курсот Ли Вествуд Фили.

Одморалиштето има многу пакети за голф, каде што можете да добиете едно ноќевање, појадок и една рунда голф, сето тоа во рок од 100 фунти по лице.

Другите значајни одморалишта за голф во северна Англија се Сала Слејли, Мекдоналд Хил долина, И Парк Вичвуд.

Ако ги посетите Мидлендс, не можете да го пропуштите прославеното место за голф.Мелодијата".

Овој реновиран замок со своите пространи терени го организираше Рајдер купот дури четири пати и е дестинација што мора да ја видите за време на паузата за голф.

Покрај светски познатиот Брабазон, The Belfry има уште 36 дупки, врвна академија за голф и некои од најубавиот луксуз за голф што може да се замисли.

Не може да се замисли голфот во Англија без „Белфри“.

Мидлендс ОК има и други одлични одморалишта за голф како што се Шумата Мериот во Арден, Белтон Вудс Витлбери сала.

Најдобро време за одмор на голф во ОК

Општо е познато дека најдобро време за одење на одмор со голф во ОК е помеѓу потоплите месеци април и октомври.

Некои од местата имаат турнири во голф овој период од годината, што го зголемува целокупното искуство на вашиот одмор со голф.

Сепак, Англија има многу да му понуди на храбриот играч на голф кој се бори со дождот и снегот во неговата страст за одлична игра на голф.

Постојат посебни зимски паузи за голф организирани од многу голф-стапови и голф одморалишта за таквите патници.

Накратко, можете да уживате во одморите со голф во ОК во секое време од годината!

Зелени такси на терените за голф во Велика Британија

За играње на терените за голф во близина на Лондон, зелените такси варираат помеѓу 10 и 20 фунти.

Има веб-локации со детали за овие терени за голф, заедно со зелените такси и времето за маици.

Препорачливо е да ја резервирате вашата игра однапред за да избегнете разочарување.

Поексклузивните голф клубови и одморалишта имаат повисоки зелени такси.

Повеќето од овие голф одморалишта имаат сеопфатни пакети за голф кои ги покриваат зелените такси.

За околу 100 фунти, можете да добиете една ноќ престој и голф. Со малку планирање, можете да имате одличен одмор со голф во ОК.

Извори

# Golfholidaysdirect.com
# Yourgolftravel.com
# Golfbreaks.com
# Golf-escapes.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Кипар
2. Голф одмор во Германија

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар