Почетна » Приказни за патници » Овој човек стана интернет сензација поради обидот да ја „допре“ Ајфеловата кула

Овој човек стана интернет сензација поради обидот да ја „допре“ Ајфеловата кула

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(165)

Сид Фрисјес е познат како момчето со прсти од Ајфеловата кула, а илјадници негови фотошопирани фотографии лебдат низ Интернет. 

Сега, немој да почнеш да размислуваш валкано! Ова е чиста семејна забава. 

Бексторијата

Во 2015 година, Холандски блогер за храна Сид Фрисјес ја посети Ајфеловата кула и, како и секој друг турист, направи невина фотографија обидувајќи се да ја држи Ајфеловата кула од нејзиниот врв.

Обидот на Сид да ги стави прстите на врвот на парискиот споменик многу пропадна.

Тогаш решил да побара помош од озлогласено смешните корисници на 4Chan.

Тој ги замолил да ја фотошопираат Ајфеловата кула под прстот, за да изгледа како да ја допира.

Ајфеловата кула под мојот прст
Слика: 4chan.org

Она што следеше го зафати интернетот.

Експертите за фотошоп – некои добри, некои лоши, но сите исклучително креативни – се зафатија и направија некои од најсмешните фотошопирани слики од Ајфеловата кула.

Во продолжение ви претставуваме дел од овие смешни фотошопирани слики –

1. Ајфеловата кула сама се наведнува за да може прстот да ја допре

Ајфеловата кула сама се наведнува за да може прстот да ја допре

2. Прстот на Сид Супермен ја допира Ајфеловата кула

Прстот на Супермен ја допира Ајфеловата кула

3. Не, Сид не е магионичар и ова не е трик со огледало

Натерај Ајфеловата кула да ми го допре прстот

4. Самопомош е најдобрата помош за да се стигне до Ајфеловата кула

Самопомош е најдобрата помош за да се стигне до Ајфеловата кула

5. Момчето со прст од Ајфеловата кула добива помош од пријатели на високи места

Момчето со прст од Ајфеловата кула зема помош од жирафа

6. Ајфеловата кула се сече, копира и залепува веднаш под прстот, за нешто помалку од една минута

Ајфеловата кула може да се исече, исечете, копирате и залепите веднаш под прстот

7. Па што ако Сид Фрисјес не може да стигне до Ајфеловата кула, неговиот прст дефинитивно може да…

Па што ако Сид Фрисјес не може да стигне до Ајфеловата кула, неговиот прст дефинитивно може да ...

8. Допирањето на Ајфеловата кула е модерно уште од времето на диносаурусите

Допирањето на Ајфеловата кула е практика уште од времето на диносаурусите

9. Нема ништо што една мала скала не може да го поправи

Нема ништо што една мала скала не може да го поправи

Смешно но вистинито: Дали знаете за времето кога а бакнеж на Ајфеловата кула резултираше со масовна потера?

10. Кога целта е благородна, самите си ги одгледувате крилјата

Кога целта е благородна, вие ги одгледувате сопствените крилја

11. Кога самата Ајфелова кула реши да го допре прстот

Кога самата Ајфелова кула ќе реши да го допре прстот

12. Сè што е потребно е скок на верата за да го допрете недопирливото

Сè што е потребно е скок на верата за да се допре Ајфеловата кула

13. Сид Фрисјес се истегнува за да стане момче со прсти од Ајфеловата кула

Сид Фрисјес се протега за да стане момчето со прсти од Ајфеловата кула

14. Добра намера, но лош напор на фотошоперот да му помогне на момчето со прсти од Ајфеловата кула

Добра намера, но лош напор да му се помогне на момчето со прсти од Ајфеловата кула

15. Кога Ајфеловата кула ќе одлучи дека е доста

Кога Ајфеловата кула одлучи дека е доста

Поминаа осум години откако „човекот со прст од Ајфеловата кула“ стана вирален, но овие фотографии сè уште предизвикуваат смеа. 

Пред неколку години Прослави Сид Фрисјес неговата петгодишнина од пробивањето на Интернетот. 

Планирате посета на Ајфеловата кула? Следете ја врската за да дознаете сè за туристичката атракција пред да ја купите вашата Билети за Ајфеловата кула.

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

1 мисла на тема „Овој човек стана сензација на Интернет затоа што се обиде да ја „допре“ Ајфеловата кула“

Коментарите се затворени.