Почетна » Романтични празници » Прославување на Денот на вљубените во Лос Анџелес

Денот на вљубените 2023 година во Лос Анџелес – романтични работи што треба да ги направите

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(157)

Посетителите на Лос Анџелес ја сакаат медитеранската клима, етничката и културната разновидност, тематските паркови, клубовите, плажите и светски познатиот Холивуд, поради што е идеална дестинација за Денот на вљубените.

Младите и старите парови, посетителите и локалното население сакаат да го поминуваат денот на вљубените во градот на ангелите.

Ако ја обожавате вашата Мила (и не се сомневаме!), ќе сакате да ја разгалите со сите романтични изненадувања што Лос Анџелес ги нуди.

Планирајте однапред, бидејќи многу вљубени ќе се соберат во овој град за да го прослават најромантичниот ден во годината - 14 февруари 2023 година.

Проверете го нашиот избор за најромантичната маршрута за Денот на вљубените во Лос Анџелес. 

Романтична двојка во Лос Анџелес

Содржина

Работи што треба да ги направите на Денот на вљубените во Лос Анџелес

Еве ги нашите препорачани седумнаесет романтични работи што треба да ги направите за време на вашата недела на Денот на вљубените во Лос Анџелес.

Потребно е само да го поведете партнерот.

Држете се за раце на крстарење за гледање китови

Гледање китови во Лос Анџелес
Слика: Daveyslocker.com

Поминете го вашиот Ден на вљубените 2023 година на крстарење со вашата мила и гледајте китови.

Изберете од различните екскурзии за гледање китови на само неколку минути од одморалиштето Дизниленд.

Може да се видат многу китови, вклучувајќи ги огромниот син кит, финбек кит и сивиот кит.

Со вашиот Валентин, уживајте во прекрасните глетки на брегот Њупорт-Лагуна.

Крстарењето е уникатно искуство бидејќи никогаш не знаете што ќе најдете, а тоа е популарна романтична активност во Лос Анџелес.

Оваа турнеја е идеален начин да поминете време со вашата сакана.


Вратете се на почетокот


Заљубете се повторно на романтична турнеја со хеликоптер

Пар на турнеја со хели во ЛА
Слика: GYG

Турнеја со хеликоптер над Лос Анџелес со планинско слетување е совршено романтично бегство за двајца. 

Приватната 45-минутна турнеја со хеликоптер започнува од аеродромот Боб Хоуп во Бурбенк. 

Откако ќе се појавите во воздухот, ќе ги видите иконските знаменитости на Лос Анџелес, вклучувајќи ги студиото Universal, познатиот Холивудски знак и некои домови на познати личности на Беверли Хилс и Бел Ер. 

Потоа ќе ги видите светски познатите плажи на Санта Моника и Палисадите на Пацификот, по што ќе слетате на сопственото приватно и затскриено плато со поглед на величествените брегови на плажата Малибу. 

Пилотот на хеликоптерот ве остава на мира за вие и вашиот љубовник да поминете 30 минути сами на врвот. 

Добивате и бесплатен тост, вкусен десерт и роза за да ја прославите вашата посебна пригода.

Ако барате повеќе опции, проверете ги и овие тури со хели - 

Тури со хеликоптерицена
Беверли Хилс и Холивуд Хели турнеја€ 150
Хеликоптерска турнеја на крајбрежјето на Калифорнија€ 190
Хеликоптерска обиколка на ЛА во текот на ноќта€ 275
Холивуд знак хеликоптер турнеја€ 115

Вратете се на почетокот


Загледајте во хоризонтот на крстарење со доручек со шампањ

Парови на крстарење за бранч
Слика: GYG

Крстарењето со бранч со шампањ е одличен начин да поминете неколку часа релаксација, вечера и разгледување со вашиот сопружник во тивките водни патишта во Лос Анџелес.

На ова крстарење со прекрасен поглед на пристаништето, вие и вашиот партнер можете да се опуштите назад и да уживате во шампањ.

Покрај солено ветре и обилно сонце, ќе го држите партнерот за раце и ќе ја почувствувате љубовта во воздухот.

Романтичното уживање сигурно ќе ве зближи и двајцата, па не пропуштајте!

Можете да го резервирате ова крстарење за бранч од Марина Дел Реј or од Њупорт Бич.


Вратете се на почетокот


Одете на параглајдинг со вашиот партнер

Параглајдерство со вашиот партнер
Слика: GYG

Уживајте во возбудливото патување со параглајдер високо над плажата, океанот и подножјето на Денот на вљубените 2023 година.

Со вашата сакана, уживајте во најфантастичните погледи на Малибу и Тихиот Океан.

И двајцата имате шанса да забележите китови, делфини, зраци, ајкули, елени, планински лавови, јастреби, мршојадци и други интригантни животни во областа.

Летот со тандем со параглајдинг може да биде екстремен колку што вие и вашиот партнер сакате да стане.

Младите парови го сакаат ова искуство. 


Вратете се на почетокот


Уживајте во турнејата со кајак и лопатка со морски лавови

Направете обиколка со кајак и педлборд со вашата девојка или дечко и имајте одлично време.

Подгответе ги вашите кајаци и упатете се до главниот канал на Марина, а на патот, восхитувајте се на прекрасните и необични пловни објекти.

Исто така, внимавајте на морски лавови, птици, делфини и други водни суштества.

Оваа активност е фантастично искуство и една од најдобрите работи што може да ги направите со вашиот Валентин во Лос Анџелес.


Вратете се на почетокот


Педале заедно – Велосипедска турнеја со врвни моменти во Холивуд

Водете велосипед низ врвното холивудско искуство со вашиот сопружник, гледајќи сè што треба да се види.

На Денот на вљубените 2023 година, откријте го Лос Анџелес со возење низ добро познати локации.

Авенијата Мелроуз, Кинескиот театар, Фармерскиот пазар и Гроув, театарот Ел Капитал и многу други познати знаменитости вреди да се видат.

Посетете ги иконите филмски сајтови за да погледнете зад сцената на Холивуд.

Тоа е одлична активност за денот на вљубените за парови кои имаат интерес за филмови и ТВ емисии.


Вратете се на почетокот


Испотете го на планинарската опсерваторија Грифит

Парови на планинарење
Слика: GYG

На 14 февруари 2023 година, планинарете до знакот Холивуд, врвната ставка од списокот за турнеи во ЛА.

Ова умерено пешачење е фантастична комбинација од тренинзи и разгледување знаменитости.

Восхитувајте се на воодушевувачките глетки и погрижете се да направите многу фотографии за да се потсетите на вашето романтично пешачење.

Како што завршува вашето пешачење, дознајте за необичната историја на холивудскиот знак.

Ова пешачење е уникатно искуство во кое уживаат младите парови.


Вратете се на почетокот


Посетете Universal Studios Холивуд

Универзални студија Холивуд е филмско студио и тематски парк базиран на филмови и привлекува речиси 10 милиони посетители годишно.

И возрасните и децата уживаат во возбудливи возења, ефекти во живо, шоуа, музички изведби итн., во оваа атракција во Лос Анџелес. 

Ако вашиот партнер сака тобогани што креваат адреналин, студиото Universal во Лос Анџелес е идеалното место за посета на Денот на вљубените во 2023 година.


Вратете се на почетокот


Проверете го Холивудскиот знак

Холивудски знак од хеликоптер
Слика: GYG

на Холивуд Пријавете се во Лос Анџелес е една од најпознатите знаменитости во светот. 

Годишно во Лос Анџелес доаѓаат повеќе од 45 милиони посетители и сите го гледаат знакот барем еднаш. 

Постојат многу начини за обиколка на холивудскиот знак, најистакнатото обележје на градот Лос Анџелес. 

Можете да изберете да патувате со туристички автобус, да пешачите до знакот или да одите на небо со хеликоптер и да кружите околу знакот Холивуд. 

Набројуваме некои од најпопуларните тури во ЛА, вклучително и посета на оваа американска знаменитост.

Турсцена
Турнеја на славните домови во Лос Анџелес€ 32
Приватна обиколка на Лос Анџелес во SUV€ 260
Пешачење по ридовите во Холивуд и искуство во паркот Грифит€ 33
Холивуд знак комедија и турнеја слики€ 26
20-минутна тура со хеликоптер над Лос Анџелес€ 151
Јавачка турнеја со знак на Холивуд€ 198

Вратете се на почетокот


Одете во потрага по најдобрата храна во Лос Анџелес

Турнеја со храна во Лос Анџелес
Слика: GYG

Со вашата сакана, пробајте разновидни вкусни оброци од врвните специјализирани продавници за храна, локации вредни за зуи и етнички кујни во Лос Анџелес.

Зградата Бредбери, театарот од милион долари и хотелот Билтмор се познати знаменитости за истражување.

Додека вие и вашиот сопружник патувате низ историскиот Гранд централен пазар, научете неверојатни парчиња факти што само локалното население ги знае.

Прескокнете ги линиите и пробајте некои од најдобрите скара, тако и десерти во центарот на Лос Анџелес.

Оваа прошетка со храна е одличен начин да го поминете Денот на вљубените со вашиот значаен другар.


Вратете се на почетокот


Истражете ги домовите на Холивуд и славните

Домашна турнеја на славни личности во ЛА
Слика: GYG

Вие и вашиот сопружник ќе ја сакате удобноста на автобус со отворен покрив, дури и кога одите на разгледување на знаменитостите на Холивуд.

Восхитувајте се на погледите на центарот на Лос Анџелес од истакнати места како што е Холивудскиот знак, каде вие ​​и вашиот партнер можете да застанете за да се фотографирате.

Откријте каде живеат, работат и се забавуваат холивудските познати личности и бидете воодушевени од славните куќи на Беверли Хилс.

Оваа турнеја е фантастично искуство и една од најдобрите работи во Лос Анџелес со вашиот сопруг или сопруга.


Вратете се на почетокот


Уживајте во крстарење со зајдисонце со вино и сирење

Двојка ужива во крстарење зајдисонце
Слика: GYG

Додека крстарете по најголемото пристаниште во Лос Анџелес со целосно електричен чамец Дафи, уживајте во послужавник со вино и алуминиумски производи со избор на месо, сирења и овошје.

Со вашиот љубовник, истражете ја природната глетка и бидете во потрага по морските лавови и разни видови птици.

Погледнете ги одблизу куќичките за чамци и луксузните бродови што ја обложуваат патеката.

Опуштете се со чаша вино додека се восхитувате на спокојната река и поврзувајќи се со природата на 14 февруари 2023 година.

Романтичното уживање несомнено уште повеќе ќе ве зближи и двајцата, па не пропуштајте!


Вратете се на почетокот


Искусете ја турнејата со канабис 420

Искуството со 420 канабис започнува со посета на Universal Studios Холивуд, проследено со посета на висококвалитетен диспанзер.

Посетете една од единствените лиценцирани објекти за одгледување канабис на SoCal со вашиот сопружник.

Демонстрацијата на дување стакло во AMG (American Made Glass) ќе ве стави во средината на акцијата, затоа не пропуштајте ја.

Оваа турнеја е идеална за парови кои сакаат да го видат најдоброто што го нуди Лос Анџелес.

Држете се за рака со вашиот партнер и завршете ја оваа турнеја со шопинг.


Вратете се на почетокот


Посетете го студиото Warner Bros

Кафе Централ Перк на турнејата во студиото Ворнер
Слика: Wbstudiotur.com

Ворнер брадерс студио во Холивуд, Лос Анџелес, го забавува светот речиси еден век. 

Турнејата во студиото Warner Bros, организирана од нивниот стручен водич е најдобриот начин да се истражи едно од најпрометните работни студија во светот.

Ако вие и вашиот сопружник сте заинтересирани за филмови или ТВ серии, студиото Warner Bros е совршена дестинација за Денот на вљубените.


Вратете се на почетокот


Дивеј во Аквариумот на Пацификот

Двојка го гледа аквариумот
Слика: GYG

Аквариумот на Пацификот во Лонг Бич ќе ве одведе вас и вашето момче или девојка на патување на откривање.

Откријте топла Јужна Калифорнија и Баја, ледените води на северниот дел на Пацификот и шарените гребени на тропскиот Пацифик.

Уживајте во изложбите на отворено, како што е Лагуната на ајкула со вашиот вљубеник.

Во живеалиштето на пингвините во јуни Кис, запознајте ги магеланските пингвини.


Вратете се на почетокот


Направете селфи со љубовникот во Мадам Тисо

Восочната статуа на Марлин Монро во Холивуд во Мадам Тисо
Восочната статуа на Марлин Монро во Холивуд во Мадам Тисо. Слика: Madametussauds.com

Ако ве интересираат познати личности, нема подобро место од тоа Мадам Тисо во Холивуд

Восочните фигури во Холивуд во Тисо вклучуваат филмски ѕвезди, водители на ТВ шоуа, музичари, спортски ѕвезди, политичари, суперхерои итн. 

Тоа е фантастична можност да кликнете селфи со 100+ познати восочни фигури од сите сфери на животот.


Вратете се на почетокот


Однесете го вашиот партнер со нафта во музејот Петерсен

Петерсен музеј е оценет број 1 автомобилски музеј во светот.

Неговите огромни возила, вклучувајќи реставрирани антиквитети, тркачки автомобили и автомобили од познати филмови, ги забавуваат и децата и возрасните. 

Трите главни ката и трезорот во подрумот се дом на 350 уникатни возила.

Ако сте љубители на автомобили, музејот Петерсен е одлично место за да поминете неколку часа на 14 февруари 2023 година.

Најдобрите градови во САД за прослава на Денот на вљубените

БостонМајамиЊу Орлеанс
ЧикагоЛас ВегасСиетл
ФиладелфијаСан ФранцискоОрландо
Сан ДиегоЊујоркЛос Анџелес
Сан АнтониоДенверОстин
ТампаНешвил

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!