Почетна » Голф Празници » Голф одмор во Флорида

Голф одмор во Флорида

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(146)

Соншајн државата Флорида ужива топла и пријатна клима речиси цела година, што ја прави идеална дестинација за туристите.

Но, најјужната држава на Соединетите Американски Држави е исто така одличен избор за паузи за голф.

Зошто? Бидејќи има над илјада терени за голф, од кои повеќето се рангирани меѓу најдобрите во САД.

Особено Палм Бич и Форт Лодердејл се популарни дестинации за голф одмор во Флорида.

Крајбрежјето на Џексонвил, исто така, има терени за голф и голф одморалишта од светска класа, што ја зголемува привлечноста на Флорида во очите на туристите на голф.

Голф одмор во Флорида

Најдобри терени за голф во Флорида

Многу Американци и туристи од други земји кои бегаат од зимата и се упатуваат кон Флорида на сончево време, пробуваат голф.

Таква е привлечноста на терените за голф во државата Соншајн.

Има повеќе од 1,200 терени за голф во Флорида - повеќе од која било друга држава во САД - каде што можете да ги испробате вашите вештини за голф откако ќе ги платите зелените такси.

Иако сите курсеви се над нивото, некои од нив се издвојуваат од останатите. На овие терени за голф им треба високо ниво на вештина и добро вмрежување за играње.

Проверете ја нашата листа на најдобрите пет терени за голф во Флорида.

1. Терен за голф клуб Seminole

Терен за голф клуб Семинол, Флорида
Слика: Golftripper.com

Голф клубот Семинол во Џуно Бич е веројатно најдобриот терен за голф во Флорида.

Првично дизајниран од Доналд Рос, овој терен за голф е правоаголен во целокупната форма.

Уникатната карактеристика на овој терен за голф е дека за да се игра секоја дупка, треба да се борите со различна насока на ветерот.

Теренот за голф во голф клубот Семинол е редизајниран неколку пати од своето основање, додавајќи слоеви на сложеност на веќе предизвикувачкиот терен.

До Атлантскиот Океан, овој терен за голф има и повлажна долина.

Нашироко се смета за рај на стрелците и пофален од меѓународните голфери.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во САД
2. Голф одмор во Маурициус

2. Терен за голф на стадионот на играчите

Голф на стадионот на играчи, Флорида
Слика: Golfdigest.com

Голфските одмори во Флорида мора да го вклучуваат TPC Sawgrass, попознат како стадион на играчи.

Голф-архитектот Пит Дај го изградил овој терен за голф во 1980-тите со стил на архитектура „напад со гранати“.

Ова всушност се однесува на случајни испакнатини и пречки создадени околу дупките, кои ја зголемуваат возбудата на Golf на оваа патека.

Некои од дупките се редизајнирани неодамна, па очекувајте повеќе изненадувања!

3. Голф на Calusa Pines

Голф клубот Calusa Pines е единствена дестинација за голф одмор во Флорида, не само поради неговата интересна историја.

Беше нарачана од милионер од Чикаго кој се викаше Гери Ченсоф.

Му беше дијагностициран рак, но за чудо преживеа, што љубопитно се одразува на тоа како е дизајниран овој терен за голф.

Ченсоф сакаше уникатен терен за голф во јужниот дел на Флорида и одговорноста им ја препушти на Мајкл Хурџан и Дејна Фрај.

Резултатот - терен за голф исполнет со езерца, високи линии на гребенот, дабови, борови и палми и некои од најцврстите и најбрзите патеки.

4. Терен за голф Blue Monster

Терен за голф Blue Monster, Флорида
Слика: 1golf.eu

Теренот Blue Monster во Форт Лодердејл е терен за голф кој сигурно ќе го исполни вашето одмор во голф со забавни спомени.

Овој терен за голф е меѓународно познат по својот прекрасен и предизвикувачки голф.

Овој голф на Флорида се нарекува сино чудовиште бидејќи опасностите од вода се појавуваат на повеќе од половина од неговите дупки.

Покрај тоа, има бујни зелени патеки, додавајќи прекрасен смарагден контраст на длабоките сини езера.

5. Голф терен за заштита на плантажа

Голфот со 18 дупки Plantation Preserve е уште еден достоен и мора да има додаток на вашата маршрута за одмор на голф во Флорида.

Овој терен за голф е опкружен со мочуришта.

Секоја дупка има пет различни комплети кутии за маици, за варијации во тежината. Како резултат на тоа, овој курс е идеален за аматери, како и за професионалци.

Други значајни терени за голф во Флорида се Streamsong и Jupiter Hills Club.

Најдобри одморалишта за голф во Флорида

Ако голфот е на вашата маршрута, Флорида нуди мноштво опции за престој.

Прекрасни одморалишта за голф се расфрлани низ цела Флорида, што им одговара и на голф и на патници кои не играат голф.

Многу од добрите голф одморалишта и хотели во државата Соншајн се во и околу Орландо.

Еве го нашиот избор од најдобрите одморалишта погодни за голф во Флорида -

1. Трамп Национален Дорал, Мајами

Трамп Национален Дорал, Мајами
Слика: Trumphotels.com

Најпопуларното одморалиште за голф во Флорида е Трамп Националниот Дорал во Мајами.

Можеби затоа Дорал често се нарекува „кралство на голфот“. Ова голф одморалиште нема еден, не два, туку четири шампионски стандардни терени за голф.

Дури и ако вашиот одмор со голф во Флорида вклучува само „Trump National“, можете да бидете сигурни во одлично искуство со голф.
Сите инклузивни голф празници се создадени

ед од Трамп Национален Дорал. Овие голф пакети вклучуваат сместување и кругови на голф на сите четири терени за голф.

Дополнително, хотелот ги организира и одморите со голф, вклучувајќи летови. Заедно со повратниот авионски билет, овие пакети вклучуваат сместување и кругови на голф.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Португалија
2. Голф одмор во Хрватска

2. Sawgrass Marriott Golf Resort, плажата Понте Ведра

Sawgrass Marriott Golf Resort, плажата Понте Ведра
Слика: Hipmunk.com

Во Sawgrass Marriott Golf Resort and Spa се наоѓа познатиот терен за стадионот TPC. Покрај тоа, ова одморалиште за голф има и четири други терени за голф на ниво на првенство.

Ова одморалиште нуди празници со голф, вклучувајќи летови за околу 1500 фунти.

До ова одморалиште со четири ѕвезди може да се стигне со лесно возење и од Орландо и од Џексонвил. Има повеќе од 500 соби, секоја сведоштво за луксуз и вкус.

Има неверојатен спа центар во случај да сакате да се опуштите по сесиите за голф.

Ресторанот служи италијанска кујна со славна критика која ќе додаде незаборавен вкус на вашиот голф одмор.

3. Омни Орландо одморалиште во Шампионгејт

Омни Орландо одморалиште, Шампионгејт
Слика: Omnihotels.com

Одморалиштето Омни Орландо во Шампионгејт исто така може да биде одличен додаток на вашиот голф одмор во Флорида.

Ова одморалиште за голф со пет ѕвезди има два терени за голф - Националниот и Меѓународниот.

Кога ќе завршите со возбудливата рунда голф на овие терени за голф, можете да се опуштите во скутот на луксузот во добро опремените соби во одморалиштето Голф.

Прославениот учител по голф Дејвид Лидбетер нуди специјални часови по голф во одморалиштето Омни Орландо.

Значи, ако треба да ги подобрите вашите вештини за голф, знаете во кое одморалиште за голф во Флорида да одите!

Најдобро време за голф одмор во Флорида

Летото е обично топло и влажно во Флорида. Ако не ви е удобно со тоа, најдобро е да го испланирате вашиот голф одмор во Флорида од ноември до мај.

Во април и ноември има најмали врнежи, па ако соодветно ја планирате паузата за голф, помали се шансите вашата игра да биде прекината поради тушеви.

Во јуни, јули и септември се забележуваат најобилни врнежи од дожд и најдобро е овие месеци целосно да се избегнат.

Од јуни до ноември е исто така она што е познато како сезона на урагани во Флорида.

Овие месеци може да ја уништат вашата совршена пауза за голф, па мора да ги избегнувате по секоја цена.

Зелени такси во терените за голф на Флорида

Додека планирате прослава за голф во Флорида, важно е да имате фер идеја за зелените такси што треба да ги платите на различни терени за голф.

Бидејќи има илјадници терени за голф во Флорида, зелените такси варираат од сосема разумни до многу скапи.

На пример, можете да добиете шанса да играте во клубот Harder Hall Country Club за само 27 американски долари.

Но, за повеќе познати терени за голф како Streamsong, очекувајте да платите над 200 долари.

Зелените такси варираат од работни денови до викенди, а исто така и според времето од денот.

Извори

# Yourgolftravel.com
# Golfbreaks.com
# Golfholidaysdirect.com
# Expedia.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Јужна Африка
2. Голф одмор во Виетнам

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!