Почетна » Голф Празници » Голф одмор во Полска

Голф одмор во Полска

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.7
(129)

Голфските одмори во Полска се здобија со популарност во последно време.

Полска нуди фасцинантни пакети за голф и тури за голф за голф ентузијасти од целиот свет.

Што се однесува до голфот, вашиот all inclusive голф одмор во Полска може да биде лесен или предизвикувачки колку што сакате.

Има многу првенствени терени за голф со 18 дупки каде што можете да го предизвикате ѕверот за голф во себе.

Или можете да се одлучите за полесните терени за голф со 9 дупки распространети низ прекрасниот пејзаж на земјата.

Најпопуларните дестинации за голф во Полска се Гдањск, Познањ и Краков.

Кој град и да го одберете, Полска нуди егзотични погледи и прекрасен пејзаж за истражување.

Полска има некои од најдобрите одморалишта за голф во Источна Европа. Не е ни чудо, тоа е една од примарните дестинации за голфери од целиот свет.

Голф одмор во Полска

Најдобро време за голф одмор во Полска

Тешко е да се одлучи за совршено време за посета на Полска, бидејќи целата летна сезона е погодна за убав и долг одмор со голф.

Но, ако сакате најдобро да уживате во одмор со голф во Полска, ви го препорачуваме септември.

Полска во септември цвета како див цвет.

Температурата е намалена создавајќи совршена хармонија помеѓу не толку топлите денови и не толку студените ноќи.

Зарем тоа не е времето за кое сонуваме сите голфери?

Како бонус, септемвриското време им нуди на патниците со голф можност за разгледување на знаменитости и вечера под фреско.

Сепак, бидете свесни дека во овој период полските голф одморалишта имаат премногу голфери кои ги посетуваат од целиот свет.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Германија
2. Голф одмор во Шкотска

Голф одмор во Гдањск

Голф во Гдањск
Слика: Visitgdansk.com

Гдањск е дом на познатите Постолово голф клуб.

Тој е многу добро поврзан со аеродромот.

Golf Digest го препозна теренот на Postolowo Golf Club како најдобар терен за голф во цела Полска.

Германскиот голф журнал го нарекува овој терен како „чудовиште“.

Песочната почва на овој монструозен терен за голф фрла предизвик за сите гости-голф туристи.

Овој масивен терен за голф со 18 дупки е погоден и за шампионски турнири и за аматерски голф.

Овој терен за голф се протега на околу 7 километри (4.4 милји) и плажата и дабовите шуми го опкружуваат од сите страни.

Глетките се неверојатни и ќе уживате да ја удирате топката наоколу.

Излет за голф во Познан

Голф во Познањ
Слика: Tourpoland.eu

Познан има многу хотели за голф - толку многу што изборот на еден станува тежок.

Овие хотели за голф се грижат за сите видови опсези и можете да изберете од најосновниот до екстремен луксуз.

За време на вашиот голф одмор во Познан, ќе завршите наизменично помеѓу патеките за вашиот круг голф и хотелот за голф за малку релаксација.

Ако вашиот одмор со голф трае повеќе од три дена и ви треба одмор, ви препорачуваме да го посетите плоштадот Стариот пазар, музејот на кроасан или паркот Цитадела.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Хрватска
2. Голф одмор во Бугарија

Голф одмор во Краков

Голф во Краков
Слика: Discovercracow.com

Оригиналната престолнина на Полска има многу да им понуди на голф туристите од целиот свет.

Градот е благословен со два прекрасни терени за голф - Краковската долина голф и кантри клуб и Кралскиот Краков голф и кантри клуб.

Теренот за голф Краковската долина е првенствен терен со 18 дупки што организира неколку голф турнири во текот на годината.

Додека голфот Кралски Краков е дел од зелени површини со 9 дупки за љубителите на голф кои ја посетуваат Полска.

Извори

# Golfinpoland.eu
# Полска-incoming.com
# Golftravel.свет
# Golf-booking.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Мароко
2. Голф празници во Русија

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од

Оставете коментар