Почетна » Голф Празници » Голф одмор во САД

Голф одмор во САД

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(171)

Можеби овој спорт е замисла на Шкотска, но Америка го направи голфот свој.

Речиси половина од терените за голф во светот се наоѓаат во САД, што е говорна статистика.

Од Чикаго до Њујорк, од Лас Вегас до Лос Анџелес, одморите со голф во САД се работи од кои се создаваат соништата.

Можете да се одлучите за буџетски одмор за голф или да го изберете патот на богатиот раскош.

Што и да е вашиот голф сон, САД чекаат да го исполнат, а потоа уште малку.

Постојат многу пакети за голф вклучувајќи летови кои ги нудат туристичките агенции за да се осигурате дека уживате во одморот за голф.

Празници со голф во САД

Најдобри терени за голф во САД

Има илјадници терени за голф во САД, и затоа не сакаме да препорачуваме индивидуални терени.

Сепак, ви ги предлагаме следните пет региони каде паузата за голф има совршена смисла.

1. Терени за голф во Палм Спрингс

Терен за голф за славни личности, Палм Спрингс
Слика: Palmsprings.com

Една од најпознатите голф дестинации во САД е Палм Спрингс, Калифорнија.

Во почетокот на минатиот век, Палм Спрингс стана омилен за кој е кој во Холивуд.

Во регионот се формираа многу луксузни одморалишта. Голфот на крајот беше додаден на неговата листа на атракции.

Најдоброто извлекување во Палм Спрингс е одморалиштето за голф Индијан Велс и неговите два прекрасни терени за голф.

Оценети меѓу најдобрите курсеви во земјата, двата курса се забавно наречени Терен за голф за славни личности и Терен за голф за играчи.

Овие два курса имаат подеднакво забавни прекари - Убавицата и Ѕверот!

Теренот за голф за играчи е напред во рејтингот и со добра причина.

Само десет години, овој терен за голф го емитува богатиот мирис на историјата благодарение на паметната архитектура.

Има планински погледи, опасности од вода и бункери кои треба да ја дополнат возбудата.

Селебрити голф теренот е неколку месеци постар од својот брат или сестра и е еден од најубавите терени во земјата.

Има прекрасни водопади и други живописни скапоцени камења и исто така е лесен за голферите.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Флорида
2. Голф одмор во Шпанија

2. Терени за голф во Пајнхарст

Вашиот голф одмор во САД мора да вклучува и почит на лулката на американскиот голф, исто така познат како Пајнхарст.

Ова мало место во Северна Каролина е изградено исклучиво околу Golf и ќе ви даде чувство дека сте на аџилак на голф.

Од изградбата на првиот терен за голф во раните 1900-ти, Pinehurst сега има девет терени за голф и е едно од најпрепознатливите имиња во меѓународните голф патеки.

Терен за голф број 1, Пајнхарст
Слика: Pinehurst.com

Терените за голф во Пајнхарст се именувани по број Терен за голф број 1 до Терен за голф број 9. Краткиот терен каде голферите ја земаат играта е соодветно именуван Лулката.

3. Терени за голф во Миртл Бич

Миртл Бич во Јужна Каролина има свој назив - главниот град на голфот на светот. Вашата пауза за голф би била нецелосна без посета на оваа прекрасна дестинација која ги комбинира голфот и морскиот брег.

Терен за голф TPC Myrtle Beach
Слика: Glensgolfgroup.com

Кога сте во Миртл Бич, дефинитивно мора да играте на предизвикувачките Терен за голф TPC Myrtle Beach.

Легендите како Том Вотсон, Гери Плеер и Реј Флојд оставија свој белег на овој голф терен.

4. Терени за голф во пустината Соноран

Ако плажата ви е претерано водечка, одберете ја пустината како позадина за вашиот голф одмор во САД.

Пустината Соноран во Тусон, Аризона е дом на националното одморалиште Омни Тусон и неговите шампионски терени за голф.

на Голф Каталина беше домаќин на многу познати голф турнири и виде како Џек Никлаус и Гери Плеер ги покажаа своите голф вештини.

Другата атракција за голферите е Соноран голф терен, патека во пустински стил изграден од Том Леман.

5. Голф терени во Колорадо

Бродмур во Колорадо некогаш беше највисокиот терен за голф во САД.

Речиси сто години, ова одморалиште голф има три терени и одлични пакети за голф со сите инклузивно.

Источен терен за голф, Колорадо
Слика: Usopen.com

At Одморалиште Бродмур, можете да играте на терените за голф Исток, теренот за голф запад и планинскиот голф.

Најдобрите голф одморалишта во САД

1. Ресорт за голф Индијан Велс

Голф одморалиште Индијан Велс, Палм Спрингс
Слика: Clubcorp.com

Палм Спрингс, Калифорнија ги има најпопуларните голф одморалишта во САД.

Ако сакате да ги искористите курсевите од светска класа во Голф одморалиште Индијан Велс, во близина има многу луксузни хотели од кои можете да изберете.

Првиот е Hyatt Regency Indian Wells Resort and Spa. JW Marriott, исто така, има врвно одморалиште за голф во Палм Спрингс.

2. Голф одморалиште La Cantera

Голф одморалиште Ла Кантера, Сан Антонио
Слика: Panoramio.com

на Ла Кантера голф одморалиште во Сан Антонио, Тексас е уште една дестинација за голф одмор во САД.

Тој беше домаќин на PGA настани, па оттука нема прашање за квалитетот на неговите терени за голф.

Покрај неверојатните капацитети за голф, нуди и одлично сместување и храна.

Одморалиштето се наоѓа во близина на многу значајни знаменитости и затоа може да се користи како одличен базен камп за вашето разгледување.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Португалија
2. Голф одмор во Маурициус

3. Савана Харбор голф одморалиште

Савана Харбор голф одморалиште, Џорџија
Слика: Andrewricegolf.com

на Савана пристаниште голф одморалиште во Грузија може да се пофали со познатиот шампионат за голф со 18 дупки.

Постојано е рангиран меѓу најдобрите голф одморалишта во Северна Америка.

4. Вили на Grand Cypress

Вили на Гранд Сајпрес, Орландо
Слика: Booking.com

Градот Орландо во Флорида е исто така одличен избор за вашата пауза за голф.

на Вили на Големиот Кипарис има извонредни терени за голф дизајнирани од никој друг туку големиот Џек Никлаус.

Уште повеќе, можете дури и да се спакувате за патување во Дизни Светот ако сакате да се одморите од голфот.

5. Silverado Resort and Spa

Одморалиште и спа центар во Силверадо, Напа
Слика: Silveradoresort.com

на Силверадо одморалиште и спа се наоѓа во егзотичниот вински регион Напа во Калифорнија.

Познатиот играч на голф Џони Милер дизајнираше два шампионски терени за голф во ова одморалиште, кое нуди голем број пакети за голф.

Одморалиштето може да се пофали со спа, масажа, специјални часови по голф и помлади летни кампови за голф.

Некои голф пакети вклучуваат и тури за дегустација на вино, така што вашиот одмор во голф ќе биде сè освен еднодимензионален.

Хилтон Хед во Јужна Каролина, славниот Монтереј во Калифорнија и Вајт Сулфур Спрингс во Западна Вирџинија се исто така неверојатни одморалишта за голф.

Најдобро време за голф одмор во САД

Соединетите Американски Држави имаат огромно копнено пространство помеѓу западниот и источниот брег.

Природно, климатските услови варираат од еден агол до друг. Повеќето терени за голф и голф одморалишта се распослани долж двата брега.

Северниот дел на САД има претежно слична клима од западниот до источниот брег.

Јужна САД, од друга страна, е повлажна.

Доколку сакате да имате незаборавен одмор на голф во САД, испланирајте го вашиот одмор за пролет или есен.

Есенските бои во есен ќе обезбедат фасцинантна позадина за вашата голф авантура.

Зелени такси на терените за голф во САД

Секој терен за голф во САД има свои зелени такси, во зависност од обезбедените капацитети.

Зелените такси се највисоки во текот на пролетта и есента, кои се најпрометните туристички сезони.

Некои од најскапите терени за голф во САД се Shadow Creek, Wynn Golf Course, TPC Sawgrass и Pebble Beach Golf Links.

Овие терени за голф наплаќаат од 500 американски долари до скоро 700 американски долари во шпицот на туристичката сезона.

Иако споменатите се стапките за одење. Ако внимавате на пакетите за голф, често може да играте на скапи терени за голф за многу помалку.

Извори

# Yourgolftravel.com
# Golfholidaysdirect.com
# Golfholidays.com
# Golfkings.co.uk

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Зимбабве
2. Голф одмор во Тајланд

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!