Почетна » Голф Празници » Голф одмор во Ирска

Голф одмор во Ирска

Изменето од: Река Раџан
Факт е проверен од: Џамшед V Рајан

4.8
(179)

Мориња, карпи, зеленило, долини - Ирска е несомнено земја со ненадмината сценска убавина.

На која страна ќе свртите, големи се шансите дека има некое природно чудо што чека да ви го одземе здивот.

Сега замислете како играте голф среде такви прекрасни природни глетки и звуци.

Ова е доволно резонирање за да си резервирате одмор на голф во Ирска.

Природата и човечкото влијание заедно обезбедија некои од најдобрите терени за голф во Европа да бидат дизајнирани во Ирска.

По голфот на незаборавните терени за голф како што се Ballybunion, Royal County Down и Portmarnock, нема да ви се допаѓа да се вратите во реалноста.

Голф одмор во Ирска

Најдобри терени за голф во Ирска

Има многу подвижни делови за секој голф одмор.

Најважната одлука на вашата пауза за голф во Ирска ќе бидат терените за голф што сакате да ги испробате.

Сигурно ќе бидете разгалени за избор кога станува збор за терените за голф во Ирска. Сепак, некои од курсевите се подобри од останатите.

Еве ја нашата препорака за првите четири голф зелени во Ирска -

1. Стариот терен за голф во голф клубот Ballybunion

Најпознатиот терен за голф во Ирска е голф клубот Ballybunion.

Сегашниот клуб е изграден во 1906 година. Еден од најстарите голф клубови во земјата, има два терени - Стариот терен и теренот Кашен.

Од нив, Стариот терен беше вброен меѓу првите десет терени за голф во светот и е попопуларен од двата.

Кон крајот на дваесеттиот век, Херберт Ворен Винд, познатиот писател на голф изобилуваше пофалби за Стариот терен.

Набргу потоа, ентузијастите на голф почнаа да се собираат за да ги пробаат производите на теренот.

До денес, на Балибунион Стариот курс останува врвна ждрепка за голф пакетите во Ирска.

Тоа е покрај морето и е во голема мера недопрено од човек или многу вегетација.

Изграден на истата трева како Стариот терен, Балибунион Кашен многумина го сметаат за потежок терен за голф.

Дизајниран е од Роберт Трент Џонс постариот, кој се заљубил во врската покрај Атлантскиот Океан.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во ОК
2. Голф одмор во Португалија

2. Голф Adare Manor

Голфот Adare Manor
Слика: Лимерик.т.е

Роберт Трент Џонс постариот исто така го дизајнираше голф-клубот Адаре. Но, за разлика од Кашен, на Адаре голф терен има хипнотизирачки паркови.

Онаму каде што повеќето терени за ирски голф го задржуваат типично британскиот вкус, Adare е изграден со американско влијание.

Со потоци, длабоки шуми, огромно езеро, бункери од детелина, голф клубот Адаре е навистина незаборавен терен за голф во внатрешноста.

Голф-клубот Балилифин има два терени - Old Links и Glashedy Links.

Теренот на Балилифин многумина го поздравуваат како совршен амбиент за незаборавна пауза за голф.

Голферот Ник Фалдо беше славно заљубен од Терен за голф Balllyffin Old Links.

Тој беше дел од тимот што го дизајнираше теренот за голф, иако главната работа веќе беше направена од природата.

Glashedy Links беше подоцнежен додаток, изграден на подетален и поголем размер од Старите врски.

Двата терени за голф се задоволство за голф и вашата тура голф ќе остане нецелосна без аџилак до Балилифин.

4. Округ Лаут голф клуб 

Најдобрите курсеви за врски во Ирска се концентрирани долж југозападниот регион на земјата.

Сепак, го држат светилникот жив и здрав за источниот брег, голф-клубовите како Балтрај и Портмарнок.

Локално познат како Baltray, на Голф-клуб во округот Лоут првично бил изграден во деветнаесеттиот век и редизајниран во 1938 година.

Промените не се истакнуваат како болен палец, туку суптилно го додаваат шармот и предизвикот на теренот за голф.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Полска
2. Голф одмор во Шпанија

Најдобрите одморалишта за голф во Ирска

Сите инклузивни празници со голф во Ирска не мора да значат празнење на вашата банкарска состојба.

Напротив, Ирска нуди секаков вид сместување за туристите на Голф, од буџет до пет ѕвезди.

Ирскиот опен се одржуваше четири последователни години на Друид Глен одморалиште, за да можете безбедно да го вклучите во вашите голф празници.

Има два курса за своите гости, Друид Глен и Друид Хит.

Луксузниот ресорт нуди атрактивни голф пакети.

На пример, има пакети за краток престој кои вклучуваат едно ноќевање и по еден круг на двата терени за голф.

Ако резервирате пакет за четири ноќевања, ќе добиете обиколки и на други терени за голф.

Има попусти на хамбургери и пиво на терените за голф, што го прави вашиот голф одмор многу попријатен и опуштен.

Клуб голф и спа одморалиште
К клуб голф и спа одморалиште. Слика: Golfholidaysdirect.com

на Клуб голф и спа одморалиште својата меѓународна популарност ја должи на Рајдер купот.

Овој врвен шампионат во голф му го донесе на одморалиштето од светска класа признанието што богато го заслужува.

Секој одмор со голф во Ирска е нецелосен без да се доживее Клубот К.

Пар терени за голф изградени според меѓународни стандарди ќе ви ги одржат деновите пријатно окупирани.

Кога сакате да се опуштите, постојат сите луксузи со пет ѕвезди што човек може да ги замисли.

Исто така, има многу пакети за голф за избор.

Романтично именуваниот Планината Јулија е уште една врвна дестинација за паузи за голф во Ирска.

Има некоја прекрасна глетка која ќе ги маѓепса вашите очи.

За потхранување на душата на голф туристот има мал факт.

Mount Juliet е единствениот терен за голф со потпис во Ирска дизајниран од големиот Џек Никлаус.

на Nuremore Hotel and Country Club во Carrickmacross има прекрасен терен за голф кој ќе ја воодушеви вашата душа и ќе го задоволи вашиот копнеж за голф авантура.

Имаат добри голф пакети во текот на целата сезона.

Најдобро време за голф одмор во Ирска

Ирска насекаде ужива во пријатна клима.

Сепак, има повремени врнежи од дожд и зимски температури кои можеби не им се допаѓаат на сите.

Ирска е најдобро во јуни, јули и август.

Тешкото време ќе обезбеди идеална позадина за вашиот голф одмор.

Иако треба да се подготвите за високи цени бидејќи ова е врвна туристичка сезона.

Можете исто така да се одлучите за голф пауза во Ирска помеѓу месеците март и мај, и повторно од септември до ноември.

Најдобро е да ја испланирате вашата маршрута и однапред да резервирате одморалишта за голф бидејќи хотелите се резервираат со месеци претходно.

Зелени такси во терените за голф во Ирска

Зелените такси во Ирска варираат од сезона до сезона.

Зелените такси во зима се генерално поевтини од оние во летните месеци. Помалите терени за голф имаат зелени такси од околу 25-30 евра, додека оние повисоките ќе ве вратат за 60 евра. Некои голф клубови наплаќаат повеќе во сабота отколку во остатокот од неделата.

Има многу голф пакети каде се нудат попусти на зелените такси.

Сениорите добиваат попуст на некои курсеви.

Најдобро е да истражувате онлајн и да ги видите сите достапни понуди пред да направите резервација.

Онлајн резервациите носат и свои атрактивни попусти и понуди.

Извори

# Yourgolftravel.com
# Golfbreaks.com
# Golfholidaysdirect.com
# Hiddenlinksgolf.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Франција
2. Голф одмор во Нов Зеланд

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од

Оставете коментар