Почетна » Голф Празници » Голф Празници во Португалија, Алгарве

Голф Празници во Португалија, Алгарве

4.8
(177)

За повеќето луѓе, Португалија и спортот би значеле едно име - Кристијано Роналдо.

Сепак, претежно крајбрежната земја сместена на Пиринејскиот Полуостров не може да се пофали само со еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

Португалија, исто така, има просперитетна култура на голф. Не е ни чудо што празниците со голф во Португалија се доста популарни.

Бројни одморалишта, хотели и терени за голф нудат неверојатни пакети за голф, кои се искуство кое се случува еднаш во животот.

Во оваа егзотична дестинација за голф, можете да се спакувате во предизвикувачки кругови на голф, да ја истражувате средновековната историја и да го впиете сонцето на прекрасните песочни плажи.

Што повеќе ви треба на одмор со голф?

Голф одмор во Португалија

Најдобри терени за голф во Португалија за голф празници

Некои од најдобрите терени за голф во Португалија се концентрирани во Алгарве, јужниот дел на островската држава.

Само неговите крајбрежни шарм можат да го остварат сонот на секој туристи. Згора на тоа, Алгарве има што да му понуди на туристот голф.

1. Терен за голф Викторија, Виламура

Голф одмор во Португалија во голф клуб Викторија
Слика: Algarvegolf.net

Да почнеме со Дом Педро голф успеа Теренот за голф Викторија, кој беше домаќин на Светскиот куп во голф во 2005 година и е домаќин на Мастерсот во Португалија од 2007 година.

Ридови, бункери, опасности од вода - овој курс е одлична можност за усовршување на вашите вештини за голф.

Распространет на 90 хектари, овој терен за голф е еден од најкомплетните голф комплекси во Европа.

На секоја дупка има многу опции за течење (понекогаш и до шест). Повлажните патеки, водата и предизвикувачките бункери претставуваат постојана закана за не толку внимателниот играч на голф.

Дом Педро голф, исто така, управува со четири други зелени - Стариот клуб за голф, теренот за голф Милениум, теренот за голф Пинхал и теренот за голф Лагуна - во Виламура.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Шпанија
2. Голф одмор во Франција

2. Голф клуб Монте Реи, Вила Нова де Касела

Голф одмор во Португалија во Монте Реи голф
Слика: Nicklaus.com

Ако сакате да вкусите луксуз среде јавен терен за голф, пробајте Голф клуб Монте Реи.

Дизајниран од легендарниот играч на голф Џек Никлаус, главната атракција на голф-клубот Монте Реи е декадентниот клуб кој се наоѓа елегантно на врвот на еден рид.

Сместено е на повеќе од 1,000 хектари славно село во португалскиот Источен Алгарве.

Ако го планирате вашиот голф одмор во Португалија во голф клубот Монте Реи, можете да ги искористите прекрасните вили достапни за краткорочно изнајмување.

Тие се само совршеното сместување што можеби ќе го сакате за вашето семејство, пријателите на колегите на одмор со голф.

Одлучете се за овој голф клуб ако сакате да уживате во одморалиште од светска класа во уникатен амбиент на Алгарве.

3. Северни и јужни терени за голф, Алгарве

Голф одмор во Португалија во Quinta do Logo
Слика: Quintadolago.com

Многу голфери на европската турнеја имаат слабост за управувањето со Quinta do Logo, Северен голф и јужен терен за голф.

Ако вашиот голф е неколку засеци над влезното ниво, ќе ви се допаднат овие курсеви наменети за вистински професионалци.

Не е ни чудо што Јужниот терен беше домаќин на неколку португалски отворени првенства во голф.

Quinta do Logo има и трет терен за голф под своето крило, наречен голф Ларанџал.

Ако го планирате вашиот голф одмор во Португалија на терените на Algarve Quinta do Logo, можете да искусите и објекти за голф од светска класа, како што се академијата за голф Пол Мекгинли и единствениот центар за перформанси TaylorMade во Јужна Европа.

4. Кралски и Океански терени за голф, Алгарве

Голф одмор во Португалија во Вале до Лобо
Слика: 1golf.eu

Ако сакате вашиот одмор со голф во Португалија да има живописен амбиент, не гледајте подалеку од Vale do Lobo's Кралски и океански терени за голф.

Зелените за голф, стрмните карпи и синото море создаваат поставка за разгледница со слики и веднаш ќе ве стават во опуштено расположение.

Сместени во срцето на сончевиот Алгарве, овие терени за голф се долж златното крајбрежје на популарниот регион за одмор во Португалија.

Бидејќи е на само 20 минути од меѓународниот аеродром Фаро, тоа е само совршено место за сите видови одмори со голф.

И Royal и Ocean Courses се првенствени терени за голф со 18 дупки и дополнети со познат голф клуб со исклучителни капацитети.

5. Oitavos Dunes, Лисабон

Во Лисабон, пробајте ги дините Оитавос. Рангирани меѓу стоте најдобри терени за голф во светот, Дините ќе ви понудат рунда голф што ќе ја паметите засекогаш.

Речиси секоја година Голф теренот Oitavos Dunes се наоѓа во топ 100-те најдобри терени за голф на светската листа. Најчесто во горната половина.

Прекрасната патека нуди неверојатни погледи на Атлантскиот океан и подеднакво неверојатна позадина на планините Синтра.

Најдобри одморалишта за голф во Португалија

Со оглед на тоа што голем дел од туризмот во Португалија е фокусиран на пакети за голф со сите инклузивни, нема недостаток од одморалишта за голф за избор.

Најпопуларниот меѓу нив е Хотел Дона Филипа во Алгарве.

Ако сакате да играте на теренот за голф Сан Лоренцо, мора да останете на Дона Филипа.

Изграден според меѓународни стандарди, има и одлични удобности за други спортови како тенис и велосипедизам.

Исто така е погодно лоциран во близина на многу добри ресторани, така што не мора да ги ограничувате оброците само на хотелот.

За буџетски престој, можете да го изберете Пештана Викинг во Алгарве, кој го комбинира шармот на плажата и голфот и двете.

Има затворен базен каде што гостите можат да се релаксираат по напорниот ден игра.

Ако луксузот е повеќе по ваш вкус, пробајте го Анантара Виламура во Алгарве. Овој хотел ги има сите удобности со пет ѕвезди што можат да ги бараат пребирливите патници.

Голфот Викторија е во близина, што го прави омилен за паузи за голф.

Сепак, најдобро е да го избегнете ова одморалиште додека се во тек првенствата во голф, бидејќи може да се преполни.

И Лисабон има многу одморалишта за голф кои одговараат на секој буџет. Околу еден час возење од аеродромот во Лисабон, ќе го најдете Одморалиште за голф и плажа Praia D'El Marriott.

Прекрасен поглед на океанот, прекрасни зајдисонца, предизвикувачки терен за голф, ова луксузно одморалиште има се.

Претпочитаат и патниците на паузи за голф Долче КампоРеал Лисбоа.

Не само што има предизвикувачки терен за голф, хотелот обезбедува и одлична обука за почетници.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Италија
2. Голф одмор во Кипар

Најдобро време за голф одмор во Португалија

Зафатените сезони на голф во Португалија може да се поделат на две.

Прво, месеците од март до јуни.

Овој период ги гледа временските услови идеални за голф.

Има многу пакети за голф специјално создадени за да ги вклучат Велигденските празници.

Втората напорна сезона трае двата месеци септември и октомври.

Температурата малку паѓа, што го прави погоден за долго време на отворено на терените за голф.

Додека во другите месеци има неколку одмори за голф, месец декември е најмалку активниот месец во годината.

Некои курсеви се дури и затворени во декември, за да се извршат работи за одржување.

Голф одмор во Алгарве, Португалија

Голфот одмор во Португалија стана речиси синоним за Алгарве.

Всушност, тоа е најпопуларната туристичка дестинација во целата земја.

Длабоко сини води, глетка што го одзема здивот, одлична морска храна, шармантна керамика - Алграв ве остава разгалени за избор. Особено ако сте на голф турнеја.

Во Алгарве има повеќе од триесет терени за голф, секој различен од друг.

Од приватно искуство како клуб до јавни терени, од нежно голф до професионално предизвикувачки, од буџетски до луксузен - Алгарве ќе го смири секој тип на одмор со голф.

Некои од терените во Алгарве се дизајнирани од легенди за голф како Џек Никлаус, Ник Фалдо и Арнолд Палмер.

Тој е дом на не само некои од најдобрите терени за голф во Португалија, туку и во Европа.

Монте Реи е широко признат како најдобар терен за голф во земјата.

Покрај тоа, Алгарве има завидни имиња како Стариот терен Виламура, Вале до Лобо, Сан Лоренцо и терените за голф Квинта до Лаго.

Секако, мноштво хотели и одморалишта за голф го заземаат најголемиот дел од хоризонтот на Алгарве.

Повеќето од нив нудат all inclusive голф празници за туристите за да одговараат на секој буџет и потреба.

Дона Филипа е голема стара слугинка на голф одморалиштата во Алгарве.

На своите жители им дава ексклузивни права да ги тестираат предизвиците на теренот за голф Сан Лоренцо.

Има и буџетски хотели, сервисирани апартмани и вили кои се издаваат на туристи кои сакаат голф.

Бидејќи економијата напредува на туризмот, Алгарве е исклучително пријателски настроен кон патниците.

Зелени такси во Алгарве и Португалија голф терен

Зелените такси во Алгарве варираат од месец до месец и од курс до курс. Во шпицот на сезоната, таксата за зелените може да биде околу 100 евра за двајца играчи и еден кабриолет.

Додека за слаби месеци истата такса за голф може да ве чини околу 50 евра.

Има и специјални празнични пакети за голф, кои кога се земаат значително ги намалуваат зелените такси.

Извори

# Yourgolftravel.com
# Golf-escapes.com
# Jet2holidays.com
# Golfholidaysdirect.com

на специјалисти за патување at TheBetterVacation.com користете само висококвалитетни извори додека ги истражувате и пишувате нивните статии. Ги правиме сите напори да ја задржиме нашата содржина актуелен, сигурен и доверлив.

Препорачано четиво
1. Голф одмор во Бугарија
2. Голф одмор во Јужна Африка

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!

Оваа статија е истражувана и напишана од

Изменето од Река Раџан & факт проверен од Џамшед V Рајан

Оставете коментар